Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Portrety Nadziei rozstrzygnięte przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

Facebook Twitter

W wakacje dzieci się - nie nudzą. Ponad trzysta prac wpłynęło na konkurs plastyczny Portrety Nadziei w ramach kampanii "Pola Nadziei". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich. Prace zaprezentowano w weekend Muzeum Częstochowskim, w Ratuszu.

Portrety Nadziei
Portrety Nadziei - fot.fb Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

Portrety Nadziei rozstrzygnięte!

Dagmara Jarosik: Konkurs plastyczny, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Opieki Ziemi Częstochowskiej, ma za zadanie wyzwalać wrażliwość oraz kształtować postawy wolontaryjne oraz rozwijać odwagę w wyrażaniu uczuć w stosunku do osób nieuleczalnie chorych. Te konkursy są niezwykle ważne. Bardzo się cieszymy, że tak dużo dzieci i młodzieży bierze udział i zachęcamy też w przyszłym roku, żeby wszyscy tutaj śledzili nasze kampanie Pola Nadziei.

Laureatką 1. miejsca została Kalina Podsiadlik, uczennica LO w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach:

Kalina Podsiadlik: Tak naprawdę z początku nie miałam w ogóle żadnego pojęcia jak się do tego zabrać, natomiast przykładając się bardziej do hasła, tak żeby spersonifikować nadzieję, miałam na myśli bardziej to, że jednak nadzieja jest czymś jasnym, czymś przyjemnym, co rozpędza wszystko to, co jest ciemne, co jest nieprzyjemne, straszne. Tak mam nadzieję przedstawiłam mój obraz, no i sama postać w środku, która wypuszcza motyle, daje w jakiś sposób nadzieję i rozprasza ją wokół siebie.

Na wystawie w częstochowskim ratuszu zaprezentowana została tylko część z trzystu nadesłanych przez dzieci i młodzież prac. Jak mówi Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, konkurs niesie ze sobą ważny przekaz …

Anna Kaptacz: Chodzi nam w ogóle o to, żeby propagować ideę opieki paliatywnej, opieki hospicyjnej wśród najmłodszych i wśród młodzieży. O tym, że wśród nas są osoby chore, osoby słabsze, którym należy pomagać i dawać nadzieję. Ten tytuł, który w tym roku postanowiliśmy nadać temu konkursowi ”Portret nadziei”, to ma przede wszystkim właśnie przyświecać dawaniem nadziei tym, którzy tej nadziei potrzebują.

Celem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej , było promowanie idei opieki paliatywnej wśród najmłodszych, a także kształtowanie w nich postaw wolontaryjnych. Praca w hospicjum to misja, a pracowników i wolontariuszy w placówkach coraz bardziej brakuje..

Anna Kaptacz: Zwiększa się liczba osób chorych, którzy potrzebują opieki paliatywnej. Właściwie to stale jesteśmy w takim dylemacie, jak podołać tym potrzebom, bo pracowników, pielęgniarek, lekarzy nie przybywa, a pacjentów tak. Ciągle mamy takie dylematy, do kogo iść w pierwszej kolejności, kto tą pomoc najszybciej powinien otrzymać. Nie chcemy doprowadzać do tego, żeby do hospicjum domowego była kolejka.

– podkreśla prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Zdjęcia prac:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024