Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stary Rynek na Sportowo. Dzieciaki ruszcie się z miejsc!

Facebook Twitter

"Stary Rynek na Sportowo" to nowa propozycja dla dzieci, którą przygotowała Sportowa Częstochowa. W niedzielne (18.09) popołudnie od godz. 16:00 zaplanowano szereg konkurencji i aktywnej rywalizacji.

Ważne będą jednak nie tylko wyniki uczestników, pomysłodawcy chcą aby uczniowie zwyczajnie wstali od ławek i zaznali więcej ruchu:

Mateusz Wierzbicki: Chcemy, by wszystkie dzieciaki w wieku 6-12 lat pojawiły się na Starym Rynku, wzięły czynny udział w naszych wyścigach, jakie przygotowaliśmy dla nich z myślą o tym, żeby się oderwać trochę od komputera, może już od prac domowych, które pewnie w szkole powoli są zadawane. mam nadzieję, że to będzie fajna odskocznia, spędzimy miło ten czas, z dużymi emocjami i radością

– zachęca dzieci i ich rodziców Mateusz Wierzbicki. Organizatorzy zachęcają też do korzystania z aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Wykorzystajmy jesienną pogodę kiedy tylko sprzyja. W jakich konkurencjach zmierzą się dzieciaki?

Mateusz Wierzbicki: Skupiamy się tutaj na zabawie, część konkurencji jest na poważnie – bieganie, może wyścigi na rolkach, część konkurencji zostało przygotowanych z myślą o wypoczynku, relaksie i są to np. skoki w workach, jazda na hulajnodze, a także jazda na byle czym, deskorolki, wrotki, wózeczki, rowerki np. typu biegówka. Zapisy prowadzimy na miejscu. Biuro zawodów czynne od godz. 15:00.

Sportowa Częstochowa zaprasza na Stary Rynek już 18 września

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023