Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siatkarski turniej juniorów poleca Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Emocje w HSC od piątku aż do niedzieli

Facebook Twitter

Po ostatnich Mistrzostwach Świata w Siatkówce, również w Częstochowie szykuje nam się święto w tej dyscyplinie. Za sprawą międzynarodowego turnieju Volleyball Talent Cup Boys, 17 i 18 września w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej zmierzą się juniorskie drużyny.

fot. JeppeSmedNielsen/ Pixabay

Udział w rywalizacji zapowiedziały topowe, europejskie zespoły. Wśród nich Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa:

Wojciech Pudo: Na pewno w Polsce nie było takiego turnieju, tak silnie obsadzonego, żeby przyjechała drużyna z Włoch, która w trzech kategoriach w tym roku zdominowała rozgrywki młodzieżowe. Przyjeżdża zespół Diavoli Rosa Brugherio. Jest to zespół, który ma swoją siedzibę przy Mediolanie i tam współpracuje z klubem Serie A z Milanu. Przyjeżdża zespół Vojvodina Novi Sad, czyli serbska kuźnia talentów. Do tego dwie szkoły siatkarskie – jedna niemiecka VC 93 Olympia Berlin. To jest szkoła, która współpracuje z Niemiecką Federacją Piłki Siatkowej. SŠŠ Trenčín, czyli szkoła Federacji Siatkówki Słowacji

– mówi Wojciech Pudo z AZS-u, organizator rozgrywek. W jakim systemie zostanie rozegrany cały turniej?

Wojciech Pudo: Mamy 3 dni. W piątek (16.09) jest turniej towarzyszący, turniej mini siatkówki szkół podstawowych. W sobotę i niedzielę grają Juniorzy, od 9:30 w Hali Sportowej „Częstochowa”. System jest taki, że mamy 2 grupy po 4 zespoły. Każdy gra ze sobą 3 sety, bez względu na wynik 2 setów robimy tabelę i dopiero w niedzielę gramy mecze na krzyż o miejsca 1-4 i 5-8. Harmonogram spotkań jest tak ułożony, że obojętnie o której się przyjdzie, to na pewno się trafi na jakieś widowisko. Serdecznie zapraszam, będzie na co popatrzeć.

Rywalizacja z najlepszymi, to dobry sprawdzian przed długim sezonem dla naszych zawodników. Jak dodaje Wojciech Pudo, zawodnicy nie mogą doczekać się rywalizacji:

Wojciech Pudo: Sezon będzie długi dla wszystkich naszych grup. Fajnie, że możemy się sprawdzić na tle mocnych przeciwników, ale też fajnie, że możemy w Częstochowie pokazać trochę europejskiej siatkówki. Zależy nam na tym, żeby promować nasze miasto na tym etapie, na jakim jesteśmy teraz. Może w przyszłości będzie to jeszcze wyższy poziom. Jest to grupa, która cały czas chce iść do przodu i wierzy nie tylko w wyniki sportowe, ale też w indywidualny rozwój, to jest najważniejsze w tym szkoleniu siatkarskim. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli rywalizować z zespołami topowymi z czołówki europejskiej.

Szczegółowy harmonogram turnieju znajdziecie w mediach społecznościowych częstochowskiego klubu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj