Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Starostwo pomoc rzeczową i finansową przekaże dla ukraińskiego Powiatu Kołomyjskiego. Rada była jednogłośna

Facebook Twitter

Rada Powiatu Częstochowskiego głosowała jednogłośnie za udzieleniem pomocy. Będzie wsparcie finansowe i rzeczowe w miarę zasobów gmin naszego regionu. Włączyły się nawet małe samorządy.

Wsparcie zostanie skierowane dla ukraińskiego Powiatu Kołomyjskiego dotkniętego działaniami wojennymi.

Rada Powiatu Częstochowskiego podjęła uchwałę o przekazaniu środków w wysokości 100 tys. złotych na zakupy pomocy rzeczowej dla Powiatu Kołomyjskiego, czyli następcy dawnego powiatu śniatyńskiego, z którym mieliśmy podpisaną umowę o współpracy. Wszyscy radni jednogłośnie taką propozycję zaaprobowali. Działamy w partnerstwie z 16 gminami powiatu częstochowskiego, które zadeklarowały po 10 tys. zł każda z nich. Będziemy przekazywać materiały, które w tej chwili Ukraińcom są jak najbardziej potrzebne.

Jak mówi starosta częstochowski Krzysztof Smela, artykuły pierwszej potrzeby pojadą niebawem na wschód. Być może uda się je przetransportować nie tylko do województwa podkarpackiego, ale i na teren Ukrainy:

Środki czystości, leki, artykuły sanitarne w tej chwili docierają do naszych punktów wskazanych w powiecie częstochowskim. Jeśli nam się uda, to w tym tygodniu chcemy pierwszą partię tych najpotrzebniejszych materiałów wysłać na Ukrainę. Kwestia czy to przekażemy na granicy, czy ktoś się odważy pojechać dalej do Kołomyi. Kwestia transportu i czy jedziemy dalej. Zapraszamy wszystkich do pomocy

– dodaje Krzysztof Smela, starosta częstochowski. Władze lokalne pomagają też na miejscu, wszelkie procedury urzędowe uchodźcom ułatwią nasi urzędnicy:

Uchodźcy mogą zarejestrować swój pobyt na terenie Polski w Starostwie Powiatowym w Częstochowie przy ul. Sobieskiego 9 w pokoju nr 11. Każdego dnia można też dzwonić w sprawie pomocy humanitarnej pod numerem tel. 606 48 30 08 lub 660 464 788

– dodaje Patryk Jeziak, rzecznik w Starostwie Powiatowym przy ul. Sobieskiego w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024