Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła pomoc humanitarna ciężarówkami na wschód. Całość koordynuje i ma przyspieszyć administracja celna

Facebook Twitter

Od kilku dni masowo ruszyła pomoc rzeczowa dla Ukrainy. Gromadzona jest i przekazywana we wszystkich miejscowościach naszego województwa. Pracownicy Śląskiej Administracji Celno-Skarbowej informują o zasadach wysyłki pomocy humanitarnej na wschód, bo chodzi o obszar celny poza Unią Europejską. Czy akcja będzie przebiegać sprawnie? 

fot. pomagamukrainie.gov.pl

Według zapowiedzi tak powinno być, bo w lokalnych izbach administracji skarbowej naszego województwa zostali już wyznaczeni koordynatorzy ds. pomocy. Wszystko po to, aby planowane transporty za granicę odbywały się bez przeszkód. Będą oni organizować działania celników w temacie objęcia towaru procedurą wywozu. Kontrolują też planowane konwoje z pomocą humanitarną na przejściu granicznym, przez który mają przejechać ciężarówki.

Uruchomiona została specjalna rządowa strona pomagamukrainie.gov.pl, tam znajdziemy też formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych przekazywaniem pomocy Ukrainie. Można zgłaszać się do najbliższego oddziału celnego, w Częstochowie – przypomnijmy – od ponad pół roku działa on w nowym miejscu, przy Koksowej 11.

Pytania w tej sprawie można kierować też na mailowy adres: pomagam.ukrainie@mf.gov.pl.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj