Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śledztwo ws. zabójstwa w Borowcach zawieszone, ale nie zakończone. Jacek Jaworek dalej poszukiwany

Facebook Twitter

Śledztwo przeciwko podejrzanemu o potrójne zabójstwo, 54-letniemu Jackowi Jaworkowi zostało zawieszone. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie cały czas są kontynuowane poszukiwania mężczyzny.

jacek jaworek
To nie było ciało Jacka Jaworka

Śledztwo ws. zabójstwa w Borowcach zawieszone

Na razie tropy nie przyniosły rezultatów. Sprawca zbrodni z lipca 2021 we wsi Borowce w gminie Dąbrowa Zielona albo ukrywa się przed organami ścigania, albo nie żyje.

Tomasz Ozimek: W 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa trzech osób, do którego doszło w nocy z 9 na 10 lipca 2021 r. w miejscowości Borowce koło Częstochowy. W toku tego śledztwa prokurator przedstawił zarzut potrójnego zabójstwa 52-letniemu wówczas Jackowi Jaworkowi. Mężczyzna ten nie został jednak przesłuchany przez prokuratora, gdyż od czasu dokonania zabójstwa ukrywa się przed organami ścigania. Jest on poszukiwany krajowym listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a także tzw. czerwoną notą Interpolu.

Jak mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Częstochowie, do dziś, mimo ciągle trwających poszukiwań, nie jest znane miejsce pobytu przestępcy. Od dwóch lat trwały liczne czynności w prowadzonej sprawie:

Tomasz Ozimek: Przesłuchano ponad stu świadków, wśród których są mieszkańcy miejscowości Borowce, rodzina i znajomi podejrzanego, a także wszelkie inne osoby, które mogłyby posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, relacji rodzinnych, podejrzanego, a także jego miejsca pobytu. W toku tego śledztwa uzyskano również kilkanaście opinii biegłych, m.in. z zakresu genetyki sądowej, daktyloskopii, informatyki, a także badania broni i amunicji. Uzyskaliśmy również materiały, o które zwróciliśmy się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz Stanów Zjednoczonych, Cypru, Irlandii i Niemiec.

Zawieszenie śledztwa nie kończy sprawy

– dodaje prok. Ozimek. Oznacza jedynie, że nie będą wykonywane dalsze czynności procesowe, jak przesłuchania świadków:

Tomasz Ozimek: Będą jednak prowadzone intensywne czynności poszukiwawcze mające na celu ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie podejrzanego. W zakresie poszukiwań Jacka Jaworka dalszym ciągu aktualne są dwie główne wersje śledcze. Pierwsza z tych wersji zakłada, że Jacek Jaworek żyje i ukrywa się gdzieś na terenie Polski lub poza granicami naszego kraju, a według drugiej Jacek Jaworek nie żyje i jego zwłoki znajdują się w dotychczas nie ustalonym miejscu

– informował prok. Tomasz Ozimek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024