Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny. Śledztwo przedłużone do kwietnia

Facebook Twitter

Ścigany Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny, prokuratorzy przedłużyli znów śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa. Być może pojawią się nowe ślady, dzięki współpracy z Amerykanami.

Do śledczych mają trafić dane, które być może odpowiedzą na pytanie gdzie poszukiwany przemieszczał się po zbrodni:

Tomasz Ozimek: W tej sprawie decyzją prokuratora regionalnego w Katowicach zostało ostatnio przedłużone do 10 kwietnia bieżącego roku. W ramach międzynarodowej pomocy prawnej chcemy uzyskać materiały od globalnej firmy internetowej mającej siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Uzyskano wiele opinii biegłych, wśród nich są opinie z zakresu medycyny sądowej, broni i amunicji, daktyloskopii, genetyki sądowej, informatyki, a także badań poligraficznych.

Mogą to być np. dane logowania, które mogą pomóc trafić na trop 53-letniego zabójcy. Wcześniej podobne materiały prokuratura uzyskała od operatorów telekomunikacyjnych.

To właśnie oczekiwanie na brakujące dane z USA jest podstawą przedłużenia śledztwa

– wyjaśnia prok. Tomasz Ozimek. Były liczne ekspertyzy i czynności śledcze. W sprawie przesłuchano już ponad 100 świadków, poza tym najważniejszym – poszukiwanym:

Tomasz Ozimek: Mężczyzna ten nie został jednak przesłuchany przez prokuratora gdyż ukrywa się. Poszukiwany listem gończym, europejskim nakazem aresztowania, a także czerwoną notą interpolu. Do chwili obecnej nie został on zatrzymany i przesłuchany przez prokuratora. Wykonano szereg czynności procesowych mających na celu ustalenie stanu faktycznego tej sprawy, jak również ustalenia miejsca pobytu podejrzanego

– o postępach w śledztwie w sprawie Jacka Jaworka informował nas prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2023