Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska KAS przejęła ponad pół miliona nielegalnych papierosów

Facebook Twitter

Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach zatrzymał dwóch mężczyzn w związku z przemytem nielegalnych papierosów o wartości blisko 430 tys. zł.

fot.slaskie.kas.gov.pl

Ponad pół miliona nielegalnych papierosów

Mundurowi podjęli działania po zainteresowaniu się zaparkowanym minibusem na terenie jednego z supermarketów województwa śląskiego. Po przeszukaniu samochodów i domów podejrzanych, udało się zabezpieczyć ponad pół miliona nielegalnych papierosów, których wprowadzenie na rynek mogłoby spowodować straty dla Skarbu Państwa przekraczające 650 tys. zł.

fot.slaskie.kas.gov.pl

Podczas kontroli na terenie supermarketu funkcjonariusze zauważyli podejrzany minibus. Po pojawieniu się samochodu z dwoma mężczyznami 54-letnim kierowcą i 63-letnim pasażerem, postanowili przeszukać pojazdy. Znaleziono w nich blisko 21 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Przeszukania domów jednego z zatrzymanych mieszkania w powiecie krakowskim i garażu w Mysłowicach przyniosły kolejne odkrycia – ponad 3,6 tys. paczek i 8 tys. sztuk papierosów luzem.

fot.slaskie.kas.gov.pl

Całkowita liczba zabezpieczonych papierosów sięgała niemal pół miliona, a ich wartość rynkowa została oszacowana na 430 tys. zł. Anna Hanke-Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach podkreśliła, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 650 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków. Zatrzymanym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a jeden z podejrzanych okazał się poszukiwanym i został przekazany policji.

fot.slaskie.kas.gov.pl

Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach prowadzi postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód. Kontrola nad przemytem nielegalnych wyrobów tytoniowych jest jednym z priorytetów działania Komisji Administracji Skarbowej.

Źródło: /PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj