Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

KAS przejęła ponad 50 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

Facebook Twitter

Ponad 50 tysięcy paczek nielegalnych papierosów zostało przejętych przez śląską Krajową Administrację Skarbową. Wartość tego nielegalnego towaru wynosi około 830 tysięcy złotych. Gdyby te papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,3 miliona złotych.

KAS
fot.slaskie.kas.gov.pl

Akcja funkcjonariuszy rozpoczęła się na jednej z dróg w Sosnowcu. Tam mundurowi zatrzymali do kontroli seata leona, który prowadził 58-letni mężczyzna. W samochodzie, którym podróżował, znaleziono blisko 4 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Policjanci podejrzewali, że to tylko część nielegalnego towaru.

fot.slaskie.kas.gov.pl

Jak się okazało, mężczyzna przechowywał również inne nielegalne papierosy w garażach na terenie Zagłębia. Tam ujawniono ponad 47 tysięcy paczek nielegalnych papierosów.

Całkowita liczba przejętych paczek wyniosła więc ponad 50 tysięcy, a ich wartość rynkowa to niemal 830 tysięcy złotych. Gdyby te papierosy zostały wprowadzone na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,3 miliona złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Mężczyzna, który został przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstwa skarbowego, przyznał się do przechowywania i przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych.

fot.slaskie.kas.gov.pl

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ w Sosnowcu. KAS przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

fot.slaskie.kas.gov.pl

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj