Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nielegalne automaty do gier w Koszęcinie

Facebook Twitter

Nielegalne automaty do gier losowych zabezpieczone w Koszęcinie. Właścicielowi nielegalnych maszyn grożą 3 lata więzienia oraz 100 tysięcy złotych grzywny od każdego znalezionego urządzenia

Nielegalne automaty do gier
Fot. lubliniec.policja.gov.pl

Nielegalne automaty do gier w Koszęcinie

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu doprowadzili do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w Koszęcinie. Mundurowi ujawnili 4 nielegalne automaty do gier.

W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej, którzy przeprowadzili eksperyment w postaci gry kontrolnej, jak również zabezpieczyli znalezione automaty. Śledczy będą teraz ustalali, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z działalnością salonu gier.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, nie można urządzać gier hazardowych poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych maszyn w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego takiego urządzenia. Karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale w określonych przypadkach również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024