Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

KAS i policja przejęły podróbki odzieży światowych marek

Facebook Twitter

Nawet na 2 lata do więzienia można trafić za wprowadzanie na rynek podrobionych ubrań. Śląska Administracja Skarbowa razem z częstochowską policją przejęła znaczne ilości odzieży z logo znanych marek.

Okazało się, że na targowisku w naszym powiecie handlowano fałszywkami.

Anna Hanke-Hetmaniok: Zarzuty wprowadzenia do obrotu podrobionych towarów usłyszało pięć zatrzymanych osób. Funkcjonariusze zorganizowali działania na jednym z targowisk w powiecie częstochowskim. Akcję prowadzono wspólnie z policjantami z Częstochowy i Myszkowa. Podczas kontroli, pojawiło się podejrzenie, że na kilku stanowiskach sprzedawane są podrobione towary znanych marek. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali obywateli Bułgarii – czterech mężczyzn i jedną kobietę w wieku od 16 do 45 lat. Wszyscy wprowadzali do obrotu odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

– jak mówi Anna Hanke-Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, podróbki ubrań sprzedawali Bułgarzy, niektórzy porzucili swoje towary, gdy mundurowi prowadzili kontrolę:

Anna Hanke-Hetmaniok: Przy jednym ze stoisk nie zastano właściciela towaru ani osoby obsługującej. Sprzedawcy prawdopodobnie porzucił stanowisko nim mundurowi rozpoczęli czynności sprawdzające. Sprzedawane podróbki należały do obywateli Bułgarii. Gdyby zabezpieczony towar był oryginalny, jego wartość wyniosłaby 550 tysięcy złotych. Właściciele znaków towarowych, złożyli już do prokuratury wniosek o ściganie i ukaranie osób, które zajmowały się procederem.

Zarzuty usłyszało 5 zatrzymanych osób, dodaje Anna Hanke-Hetmaniok. Zatrzymanym grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024