Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa już trenuje. Do pierwszej drużyny dołączyli młodzieżowcy

Facebook Twitter

Skra Częstochowa, uboższa o trzech graczy, rozpoczęła przygotowania do kolejnej rundy rozgrywek. Czy w tej drużynie drzemie potencjał?

Skra Częstochowa
ks-skra.pl

Skra Częstochowa wznowiła treningi

Skra Częstochowa wraca na boiska, na razie do wspólnych treningów. Za piłkarzami z Loretańskiej, pierwszy trening w zimowym okresie przygotowawczym przed wiosennymi rozgrywkami.

Daniel Flak:  Nasza drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej drugiej ligi. Piłkarze zameldowali się przy Loretańskiej w bardzo dobrych humorach. Łącznie na zajęciach pojawiło się 27 zawodników. Wśród nich było też kilku piłkarzy z roczników 2007 i 2008, którzy wyróżniali się w grupach młodzieżowych i otrzymali szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w szerszym wymiarze czasowym przed sztabem pierwszego zespołu.

Pierwszy zimowy trening Skry Częstochowa po noworocznej przerwie odbył się we wtorek 9 stycznia, mówi rzecznik klubu Daniel Flak. Powrót do styczniowego rytmu ćwiczeń stałych elementów gry, to też okazja do zgrania z nowymi zawodnikami w drużynie.

Daniel Flak: Na treningu pojawił się oczywiście także nowy napastnik Skry Częstochowa Maciej Mas, który w przeszłości występował przy Loretańskiej i udowodnił, że stać go na bardzo wiele. W naszym zespole w ostatnich dniach doszło także do kilku zmian, stąd na treningu nieobecność Piotra Noconia, Adama  Mesjasza i Adama Olejnika, którzy pożegnali się z naszym klubem. Oczywiście strata jest bardzo duża.

Skra Częstochowa pożegnała się z początkiem roku z trójką znanych graczy, jak już informowaliśmy w Radiu Jura. Czy skład poradzi sobie bez 3 podstawowych piłkarzy? Drużynę z Loretańskiej opuścili: Piotr Nocoń, Adam Olejnik i Adam Mesjasz. To znacząca strata.

Daniel Flak: Na pewno zespół ją odczuje, natomiast jak podkreśla trener Konrad Gerega, ten zespół, mimo młodego wieku poszczególnych zawodników, dysponuje odpowiednim doświadczeniem i potencjałem, by wiosną znaczyć naprawdę bardzo wiele na drugoligowym poziomie. Warto dodać, że w najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra grę wewnętrzną, z kolei na sobotę 20 stycznia zaplanowany jest pierwszy zimowy sparing. Zmierzymy się wówczas z drużyną LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Zapowiadał Daniel Flak, rzecznik klubu Skra Częstochowa.

Skra Częstochowa

ks-skra.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj