Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skład Włókniarza na nowy sezon gotowy

Facebook Twitter

Skład Włókniarza gotowy. Klub zakończył budowę składu na sezon 2021 PGE Ekstraligi.

www.facebook.com/wlokniarz.czestochowa

W miejsce Pawła Przedpełskiego, Rune Holty i Jasona Doyle’a do zespołu dołączyli Jonas Jeppesen, Bartosz Smektała oraz Kacper Woryna. Ci dwaj ostatni żużlowcy od początku swojej kariery byli związani ze swoimi macierzystymi klubami i pierwszy raz zdecydowali się na przeprowadzkę do innej drużyny…

Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się tych dwóch młodych, bardzo utalentowanych zawodników ściągnąć do Częstochowy. To co sobie założyliśmy tutaj w Częstochowie w klubie udało nam się w 100% dopiąć i tak naprawdę nie potrzebowaliśmy gdzieś szukać innych zawodników, bo zarówno z Kacprem jak i Bartkiem Smektałą szybko doszliśmy do porozumienia i ja się bardzo cieszę, bo to są bardzo młodzi, ale już utytułowani bardzo zawodnicy. Mam nadzieję już w Częstochowie, ale w przyszłości na pewno będą stanowić o sile polskiego speedwaya. 

Kacper Woryna i Bartosz Smektała, to wciąż bardzo młodzi zawodnicy, którzy od niedawna jeżdżą na pozycji seniora. Czy starczy im doświadczenia w ważnych momentach sezonu?

Przejście z Juniora na Seniora mają w tych poprzednich klubach za sobą i Bartosz Smektała fajnie pokazał to w meczu finałowym pomiędzy Lesznem a Stalą Gorzów, gdzie zdobył największą ilość punktów z wszystkich zawodników tego finału, czyli potrafi godnie zdobywać punkty, ale też wytrzymuje psychicznie. Natomiast Kacper jest zawodnikiem, który jest mega utalentowany – były Mistrz Polski w miniżużlu i na pewno dostroimy chłopaka tak ze sprzętem – on sam tego też chce, że będzie walczył jak prawdziwy lew na torze. 

Mówił Michał Świącik – prezes Włókniarza. Kadrę Włókniarza na sezon 2021 uzupełniają kapitan Leon Madsen, szwed Fredrik Lindgren i junior Bartosz Kowalski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024