Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sezon na jesienne przeziębienia ruszył. Szpital na Parkitce wprowadził zakaz odwiedzin

Facebook Twitter

Zmienia nam się aura. A co za tym idzie, wzrasta liczba jesiennych przeziębień. W przychodniach jak zawsze o tej porze kolejki. To nie tylko grypa, pojawią się też przypadki zakażenia Covid-19. Jak po tym kątem przedstawia się sytuacja w Częstochowie?

Szpital na Parkitce Śmierć dwóch pacjentów dzwon życia
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

Obecnie w Miejskim Szpitalu Zespolonym nie ma bardzo widocznego wzrostu zakażeń koronawirusem. Testom poddawane są głównie dzieci w szpitalu przy ul. Bony, które trafiają tam na leczenie z powodu infekcji.

Przez ostatnie 2 miesiące ok. 5% testów dawało wynik pozytywny. Z kolei w szpitalu w Radomsku, ale też w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce testowani na koronawirusa są przede wszystkim pacjenci z takimi objawami jak wysoka temperatura i kaszel.

Szpital na Parkitce wprowadził zakaz odwiedzin na oddziale Pulmonologii

Wicedyrektor lecznicy na Parkitce Marcin Pakulski podjął w ostatnich dniach decyzję o zwiększeniu liczby wykonywanych testów, zwłaszcza wśród osób z objawami infekcji. Co ważne, wprowadzono tu zakaz odwiedzin, dotyczy to jednak tylko i wyłącznie oddziału Pulmonologii. Jak powiedziała Radiu Jura Agnieszka Sanojca rzeczniczka szpitala, kontakt pacjentów zmagających się z chorobami płuc z osobą chorą na Covid -19 mógłby być tragiczny w skutkach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj