Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sesja Rady Miasta inna niż dotychczas. Nad czym pochylą się radni?

Facebook Twitter

Z zachowaniem szczególnych środków ostrożności ma odbyć się w czwartek (26.03.) kolejna sesja Rady Miasta. Obrady zwołano na godzinę 13:00. Już wiadomo, że radni będą siedzieli w znacznej odległości od siebie. Publiczność będzie mogła tym razem śledzić sesję jedynie w internecie. Zapowiadają się długie obrady.

W programie znalazło się kilkadziesiąt uchwał. W ramach zmian w budżecie prezydent Częstochowy zaproponuje m.in. przesunięcie 1 mln zł na poprawę bezpieczeństwa związaną z zagrożeniem epidemicznym, w tym niezbędne materiały i wyposażenie:

Mamy nadzieję, że te środki pozwolą na realizacje bieżących potrzeb jednostek miejskich, może będą one podlegać refundacji z budżetu wojewody, ponieważ takie zapewnienia wcześniej były składane. Jeśli chodzi o inne punkty: uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Błeszno w obszarze między ulicami Bohaterów Katynia, Długą, aleją Wojska Polskiego i torami kolejowymi, a także przystąpienie do innego obszaru. Rejon ulicy Warszawskiej i Rząsawskiej w dzielnicy Wyczerpy – Aniołów.

– informuje Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta. W planie czwartkowej sesji znalazła się także kontrowersyjna uchwała dotycząca zmiany cen za wywóz śmieci

Najpierw będzie to uchwała w sprawie ustalenia cen za świadczenia związane z gospodarowaniem odpadami z terenów Częstochowy przez CzPK w Sobuczynie, a później także ustalenie metody i stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest to uchwała niezbędna by zbilansować ten system. System nie może zarabiać, ale też z drugiej strony miasto nie może do niego dokładać. W zawiązku z ogólnym wzrostem kosztów funkcjonowania systemu konieczna jest także regulacja stawek z tego tytułu.

W trakcie sesji radni mają też zdecydować o sprzedaży miejskiej nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Poleskiej w rejonie Parkitki. Będzie też kilka uchwał oświatowych

Jest też seria projektów uchwał dotyczących włączenia branżowych szkół II stopnia do zespołów szkół lub też Centrum Kształcenia Ustawicznego, mamy uchwałę w sprawie nadania imienia szkole podstawowej nr 15 przy ulicy Wirażowej, a tym patronem zespołowym mają być polscy nobliści.

– dodaje Włodzimierz Tutaj. Link do transmisji on-line TUTAJ.

Plan sesji jest dostępny TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024