Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszył sezon na lodowisku a wraz z nim zapisy do szkółki łyżwiarskiej

Facebook Twitter

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już od poniedziałku 15 listopada można wybrać się na sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego. MOSiR poleca je łyżwiarzom od 10.00 do 20.00. Jednocześnie ośrodek wystartował z zapisami do szkółki łyżwiarskiej.

fot. Manfred Richter/ Pixabay

Na częstochowskiej tafli pierwsze zajęcia zaplanowano jeszcze w tym miesiącu:

W związku z tym, że sezon na lodowisku ruszy wcześniej, też wcześniej nasza propozycja dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych chcących nauczyć się jazdy na łyżwach i bardzo popularna już od wielu lat – szkółka łyżwiarska. O dokładnych terminach będziemy informować za pośrednictwem naszej strony i również mediów.

Jak mówi Marcin Mazik z częstochowskiego MOSIR-u, dzięki zadaszeniu taflę łatwiej utrzymać, co oznacza że szkółka rusza wcześniej i sezon dla łyżwiarzy może być dłuższy. Nauka jazdy odbywać się będzie w weekendy. Ważne jest to jak przygotowani wybieramy się na lodowisko:

W sobotę i niedzielę w godzinach porannych, jeden kurs trwa 4 tygodnie. Zwracamy uwagę na odpowiedni strój. Do nauki jazdy na łyżwach potrzebne są łyżwy, a jeżeli ktoś nie ma, to będzie można u nas bezpłatnie wypożyczyć, kask – to są względy bezpieczeństwa, kaski są także dostępne u nas na lodowisku, nieprzemakalne spodnie, grube, nieprzemakalne rękawiczki – to są takie podstawy, jeżeli chodzi o wyposażenie.

Czy to do szkółki łyżwiarskiej czy na ślizgi we własnym zakresie, zabierzmy niezbędny strój i dla bezpieczeństwa kask, radził Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj