Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Doroczna akcja pod hasłem Gwiazdkowa Aleja już rusza. Jest diabelski młyn, będą konkursy i atrakcje

Facebook Twitter

Gwiazdkowa Aleja na Placu Biegańskiego startuje już dzisiaj. Zapraszamy przez cały weekend, będzie moc atrakcji.

Gwiazdkowa Aleja

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia jak zwykle w centrum miasta zagości doroczny jarmark Gwiazdkowa Aleja. Przygotowuje ją wraz z wystawcami Częstochowska Organizacja Turystyczna. Spodziewajmy się kilkudziesięciu kramów z tradycyjnymi ozdobami, choinkami, stroikami i przysmakami na wigilijny stół. – Będzie moc atrakcji – przekonuje Jakub Sikora z CzOT-u.

Jakub Sikora: Szczególnie dużo rzeczy będzie się działo w Trzeciej Alei, bo to już kolejna edycja Gwiazdkowej Alei, naszych targów corocznych, które organizujemy już d kilkunastu lat. W częstochowskiej Alei będzie można spotkać wystawców z ozdobami świątecznymi, z napojami, dobrym, świątecznym jedzeniem – między innymi z bigosem, który wszyscy uwielbiają. Ale poza Trzecią Aleją będzie się działo także na Placu Biegańskiego. Tam oczywiście scena z lokalnymi występami i różnymi konkursami z naszej stronie. Może warto także wspomnieć, że będziemy rozdawali wejściówki na Diabelski Młyn – może warto wspomnieć.

Organizatorzy świątecznych targów szczególnie polecają atrakcje przygotowane w tym sezonie na Placu Biegańskiego.

Jakub Sikora: W tym roku w centrum Placu Biegańskiego z naszej inicjatywy pojawił się 33-metrowy Diabelski Młyn. Jest to coś, czego w Częstochowie jeszcze nie było i mamy nadzieję, że co roku będzie się pojawiał. Z tego co zauważyliśmy Częstochowa cieszy się bardzo dużą popularnością,  szczególnie w weekendowe wieczory, a z samej góry można bardzo wiele zobaczyć, także zapraszamy. W tym roku zawitają do nas także różne atrakcje – będzie kilkanaście atrakcji dla dzieci. Będziemy rozdawali słodycze, będziemy przeprowadzali różne konkursy.

Gwiazdkowa Aleja trwa od piątku do niedzieli (15-17.12.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024