Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Magia świąt na wyciągnięcie ręki… Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach zaprasza

Facebook Twitter

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach rusza 17 listopada. To jeden z najpiękniejszych jarmarków w Polsce, miejsce pachnące cynamonem, gdzie brzmi kolęda, a dzieci zachwycają się bajkową scenerią.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

To miejsce, które pachnie choinką, ciasteczkami z cynamonem i gdzie już w listopadzie poczuć będzie można ten niezwykły klimat świąt. Już 17 listopada, czyli w najbliższy piątek, rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. Przez to wydarzenie główny rynek miasta zmieni się w miejsce, gdzie już teraz zachłysnąć się będzie można opowieściami o cieple, tradycji i magii świąt. Co więcej cała okolica znów zabłyśnie tysiącem kolorowych światełek.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach – magia świąt na wyciągnięcie ręki

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec regionu znajdzie nie tylko unikatowe ozdoby choinkowe, ciepłe, wełniane skarpety, niezwykłe słodycze, ale także wyjątkowo, niepowtarzalne prezenty. Tutaj każde stoisko to inna opowieść. To też miejsce, gdzie spacerując poszczególnymi alejkami, zaglądając do drewnianych domków, nawet największy smakosz i koneser znajdzie coś smakowitego, co kompletnie go zaskoczy, bo tylko tutaj spotykają się smaki, które królowały na wigilijnych stołach naszych babć, czy ciotek mieszkających na drugim końcu Polski. Zmysły pieszczą aromaty grzanego wina, piernika i tradycyjnych potraw. Zziębnięte dłonie rozgrzejemy kubkiem gorącej czekolady, a wieczorny głód zaspokoimy pachnącymi wędlinami.

W trakcie swojej wizyty na Jarmarku będziesz mógł zobaczyć sanie Świętego Mikołaja w zaprzęgu z reniferami, które staną na czele Parady Mikołajkowej. To prawdziwy spektakl, który zapiera dech w piersiach i na pewno na długo zapadnie w pamięci najmłodszych mieszkańców. W drewnianych, bajkowych domach poznamy na nowo kultowe bajki, a ich bohaterzy i bohaterki ożyją na naszych oczach. Wśród nich pojawią się nowe, stworzone przez nas aranżacje: śpiewające leśne zwierzaki i zespół tańczących Szopów Praczy, który rozweseli każdego

– podkreślają organizatorzy jarmarku.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Światełka, zapach cynamonu i karuzele

W czasie przedświątecznej gonitwy koniecznie to miejsce przynajmniej raz trzeba będzie odwiedzić po zmroku, bowiem na odwiedzających czekać będzie Magiczny Park Świateł, który roztoczy bajkową aurę dzięki oświetlonym figurom zamrożonym w czasie.

W samym sercu Jarmarku, znajdziesz wyjątkowy domek, który powstał we współpracy z renomowaną marką Huras Family, polską manufakturą szklanych ozdób choinkowych, stworzoną przez rodzinę Huras ponad 20 lat temu. To dekoracja, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją. I na koniec nie odmówicie sobie chyba przejażdżki diabelskim młynem, karuzelą wiktoriańską, czy elektrycznym pociągiem, który kursować będzie pomiędzy bajkowymi alejkami. To miejsce każdego dnia brzmieć będzie dziecięcym śmiechem, pachnieć grzanym winem i wywoływać niezapomniane wrażenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach będzie trwał od 17 listopada do 7 stycznia. To nie tylko wydarzenie kulturalne czy handlowe, to podróż w czasie, gdzie magia świąt już teraz, w listopadzie jest na wyciągniecie ręki. Co więcej, w tej bajecznej rzeczywistości będzie może usłyszeć także kolędy, pastorałki, choć oczywiście nie tylko.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach – godziny otwarcia

I część  jarmarku 17.11.2023 – 23.12.2023

  • Jarmark będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00; w weekendy: piątek, sobotę i niedzielę od 10:00 do 21:00;
  • środa 6 grudnia – (Mikołaja) do 21:00. Strefa gastronomiczna – godziny otwarcia 10:00 – 22:00, wybrane punkty handlowe do 24:00

II część jarmarku 24.12.2023 – 07.01.2024

  • niedziela 24.12 jarmark będzie czynny w godzinach od 10:00 do 14:00,
  • poniedziałek 25.12 w godzinach od 10:00 do 21:00,
  • wtorek 26.12 od 10:00 do 21:00,
  • niedzielę 31.12.2023 w godzinach od 10:00 do 16:00, wybrane stoiska do godziny 2:00 w nocy (1 stycznia 2024),
  • poniedziałek 01.01.2024 od 12:00 do 20:00, pozostałe dni od 10:00 do 20:00.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj