Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rowerzyści czekają na nowe trasy w związku z przebudową DK 91

Facebook Twitter

Trwa sezon rowerowy, przy tej okazji spoglądamy na największą budowę w Częstochowie. W przebudowie alei Wojska Polskiego, jak informuje MZD, zostali uwzględnieni również rowerzyści.

fot. Hans Braxmeier/ Pixabay

Rowerzyści czekają na nowe trasy

W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa infrastruktura, tak by wzdłuż miejskiego odcinka DK91 można było bez przeszkód poruszać się na dwóch kółkach, również dalej poza Częstochowę:

Maciej Hasik: Sieć dróg rowerowych, których nie było przecież przy Alei Wojska Polskiego, były fragmentaryczne. Teraz będą stanowiły spójną całość i pozwolą na przedostanie się w kierunku południowym, dojazd do ulicy Korfantego, a tam budowa przecież trwa na Jurę i będziemy mogli rowerem sobie pierwszy raz w historii naszego miasta pojechać z miasta właśnie dedykowaną temu infrastrukturą. Więc myślę, że to jest wielowymiarowa inwestycja

– zapowiada rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg – Maciej Hasik. Przypomnijmy, w lipcu Częstochowa uzyskała kolejne dofinansowanie na trwającą przebudowę DK 91. Tym razem to 21,5 mln zł środków unijnych pozyskanych na podstawie umowy z NFOŚiGW. Prace mają zostać oficjalnie ukończone jeszcze w tym roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj