Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Roszady i nowości w Urzędzie Miasta. Niektóre wydziały po nowemu, ale bez wpływu na obsługę osób

Facebook Twitter

Zmiany wprowadzane w Urzędzie Miasta Częstochowy od początku lutego nie wpłyną na obsługę mieszkańców. Nie zmieniają się też wydziały, które najczęściej przyjmują interesantów i nadal będą mieć otwarte stanowiska w dotychczasowych lokalizacjach, jak referaty w Wydziale Spraw Obywatelskich przy Waszyngtona. W samej strukturze magistratu zmienia się jednak sporo.

Kiedrzyn, programy zdrowotne dla mieszkańców Częstochowy

Niektóre z zadań poukładano w częstochowskim samorządzie inaczej, dlatego potrzebne były zmiany w wydziałach i zakresie ich działania. Nowy Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli powstał w miejsce dotychczasowego Biura Inżyniera Ruchu oraz Wydziału Kontroli.

Wydział Kultury, Promocji i Sportu staje się Wydziałem Kultury i Sportu. Pełniącym obowiązki naczelnika zostaje Robert Jasiak – dotąd dyrektor Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”, w OPK będzie pełnić te obowiązki Ewa Kłosińska – do niedawna szefowa biura Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Zadania związane z informacją i promocją przejmuje Wydział Informacji i Komunikacji. Powstało też nowe Biuro Ładu Korporacyjnego, gdzie znajdzie się m.in. Centrum Obsługi Inwestora, a także przejmie część zadań Kancelarii Prezydenta.

Urząd Miasta podkreśla, że zmiany nie skutkują zwiększeniem zatrudnienia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023