Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prace na ulicy Jesiennej zakończone. Zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej

Facebook Twitter

Prace na drodze zakończone, wraca linia numer 20, czas też na korekty w rozkładach jazdy MPK. Chodzi o linie autobusowe nr 17 i 38.

Fot. czestochowa.pl

Zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej

Jak informuje Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli Urzędu Miasta od wtorku (1.08.) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej. Nadal będzie obowiązywało tymczasowe wydłużenie trasy od Liszki Dolnej do pętli Dźbów KSSE Skorki, ale na wnioski mieszkańców Gnaszyna część autobusów zmierzające na ulicę Ekonomiczną pojadą przez przystanek GRAFIKÓW. Przywrócona zostaje trasa linii nr 20 zostanie przywrócona.

W dalszym ciągu obowiązuje objazd przez centrum miasta, z uwagi na przebudowę alei Wojska Polskiego. Jeśli chodzi o linie nr 38, będzie wyrównanie rozkładu jazdy.

Jak informuje Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli Urzędu Miasta od 1 sierpnia (wtorek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej:

Linia nr 17

Nadal będzie obowiązywało tymczasowe wydłużenie trasy od Liszki Dolnej do pętli Dźbów KSSE Skorki, ale na wnioski mieszkańców Gnaszyna, autobusy zmierzające na ulicę Ekonomiczną codziennie na godzinę 6, 14 i 22, jak również odjeżdżające z pętli Dźbów KSSE Skorki po tych godzinach, będą wykonywały przejazd przez przystanek GRAFIKÓW (skrzyżowanie ulic Kolorowej i Busolowej).

Linia nr 20

Po zakończeniu przebudowy ul. Jesiennej, jej trasa zostanie przywrócona w południowej części miasta do stanu pierwotnego. W obu kierunkach linia MPK nr 20 pojedzie przez: Jagiellońską – Orkana – 11 Listopada – Jesienną – Rydza-Śmigłego – Jagiellońską.
W dalszym ciągu obowiązuje objazd przez centrum miasta, z uwagi na przebudowę alei Wojska Polskiego.

Linia nr 38

Nastąpi wyrównanie rozkładu jazdy we wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do soboty, przy czym w dni robocze szkolne autobusy nadal będą kursowały o około godzinę dłużej wieczorem, niż w wakacje i soboty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024