Rio Grappling Club Częstochowa z medalami na Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu

Zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa wspaniale zaprezentowali się na mistrzostwach w Poznaniu. Z imprezy wrócili z małym workiem medali!

Rio Grappling Club Częstochowa

Zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa zdobyli 3 medale podczas minionych XIV Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu, w formule bez kimona, które odbyły się dnia 24-25 lutego w Poznaniu. W zawodach wzięło udział ponad 1500 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli reprezentanci klubu z Częstochowy którym udało się stanąć na podium.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych wywalczyła Mariia Moiseieva, w tej samej kategorii wiekowej, srebrny medal i tytuł Wice Mistrzem Polski wywalczył Mateusz Stodulski. Do tego, brązowy krążek w kategorii Masters początkujący dołożył Krzysztof Lipiński.

Brazylijskie Jiu-Jitsu / Grappling to jeden z najszybciej rozwijających się sportów walki, który zyskuje rzesze sympatyków na całym świecie, walka skupia się na kontroli oraz poddaniu przeciwnika poprzez zastosowanie dźwigni czy duszeń.