Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remont na ul. Bialskiej zakończony, czeka jeszcze Poleska

Facebook Twitter

Zakończył się remont ul. Bialskiej na odcinku od Małopolskiej do Zakopiańskiej. To kolejna inwestycja drogowa w tym roku, w lokalny układ komunikacyjny.

W częstochowskich dzielnicach przybywa samochodów, ruch musi być usprawniany, a rejon Parkitki, to z kolei teren z najprężniej rozwijającą się zabudową mieszkalną Częstochowy.

Maciej Hasik: Inwestycja polegała na wymianie nawierzchni oraz poprawie bezpieczeństwa pieszych, odtworzenie poboczy na odcinku Bialskiej o długości około 450 metrów. Roboty kosztowały niespełna 300 tysięcy złotych, pochodzących z budżetu miasta. W kolejnych latach, w przypadku wygospodarowania odpowiednich środków finansowych, zrealizowane zostaną następne zakresy prac drogowych poprawiających poruszanie się po sąsiedztwie, ale i Brzozowej, jak i obrębie tej części miasta

– informował Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg. Miasto porozumiało się z inwestorem w osiedle mieszkaniowe, dzięki wspólnemu finansowaniu mają znaleźć się środki również na przebudowę ul. Poleskiej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024