Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

NDI w trakcie przebudowy al. Wojska Polskiego. Prace trwają już od kilkunastu dni

Facebook Twitter

Przypominamy, że od kilkunastu dni trwają prace związane ze wznowioną przebudową al. Wojska Polskiego, czyli częstochowskiego odcinka DK91. Toczą się na ponad 5,5 km fragmencie drogi w granicach miasta. Głównie tam, gdzie wyłączony został 3 listopada ruch samochodów i gdzie prac do wykonania jest najwięcej.

Co drogowcy zrobią w najbliższym czasie?

Magdalena Skorupka – Kaczmarek: Prace przy budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych i budowa dolnych warstw konstrukcji nawierzchni drogowej. Potem planujemy rozpoczęcie prac przy budowie wiaduktu WD1 w ul. Legionów i wiaduktu WD3 w ul. Krakowskiej. Te prace będą polegały na początek na wykonaniu wzmocnienia podłoża pod podpory wiaduktów. Pozostałe roboty to m.in. rozbiórki na dwóch przejściach podziemnych i budowa nowych przejść

– informowała rzecznik NDI – wykonawcy budowy, Magdalena Skorupka – Kaczmarek. Wykonawca planuje jeszcze przebudowę sieci wodociągowej i ciepłociągu. Postępy w dużej mierze zależą jednak od pogody i warunków, które pozwalają kontynuować przebudowę.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024