Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Reklamują odwołane loty

Facebook Twitter

Powakacyjny remanent przynosi liczne reklamacje związane z odwołanymi przelotami zagranicznymi w sezonie urlopowym. Przybywa ich od września. Często te sprawy kończą na biurku Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

fot. jarektw/pixabay.com

Co zrobić w sytuacji, gdy planowaliśmy wylot, ale przewoźnik go odwołał?

W przypadku zamknięcia granic spowodowanym pandemią koronawirusa przewoźnik lotniczy jest zmuszony odwołać taki lot i w takim wypadku jeżeli linia lotnicza odwołuje lot wówczas pasażerowie mogą liczyć na pełen zwrot kosztów. Zwrot ten powinien nastąpić w terminie 7 dni w formie wybranej przez pasażera – przelew, gotówka, czek.

Tak przynajmniej stanowią przepisy, informuje Wojciech Krogulec. Aktualna sytuacja, szczególnie trudna dla całej branży turystycznej i lotniczej weryfikuje te przepisy. Zdarza się, że na zwrot zapłaconej kwoty za bilety lotnicze turyści czekają o wiele dłużej…

Niestety w dobie pandemii wielu przewoźników nie realizuje tego obowiązku, wykonuje go z opóźnieniem. W takim wypadku, jeżeli konsument samodzielnie nie jest w stanie sobie poradzić może liczyć na pomoc rzecznika praw konsumentów albo Europejskiego Centrum Konsumenckiego, jeżeli przewoźnik ma swoją siedzibę w kraju Unii Europejskiej. 

– podpowiadał Wojciech Krogulec, miejski rzecznik konsumentów w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj