Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach. Od weekendu zimowy rozkład lotów

Facebook Twitter

Sezon zimowy w Porcie Lotniczym w Pyrzowicach nie spowoduje zmniejszenia ruchu pasażerskiego. Wręcz przeciwnie – planowane są nowe połączenia zarówno w ruchu regularnym, jak i czarterowym. Kierownictwo lotniska zapowiada nowy rozkład lotów, który wchodzi w życie w najbliższą niedzielę 29 października.

Katowice Airport Lotnisko w Pyrzowicach Lotnisko w Pyrzowicach
Fot. facebook.com/KatowiceAirport

Lotnisko w Pyrzowicach: W rozkładzie przewidzianych jest 38 kierunków, w tym 4 zupełnie nowe połączenia. Łącznie obsługiwanych ma być 67 tras do 35 państw

Zimowy rozkład lotów z Katowic, obowiązujący od 29 października 2024 do końca marca 2024, obejmuje 67 tras regularnych i czarterowych do 35 krajów, w tym 11 nowych połączeń. Czterech przewoźników – Wizz Air, Ryanair, Lufthansa i Polskie Linie Lotnicze LOT – oferuje 38 regularnych tras.

Wśród nowości Wizz Air rozpoczął trzy razy w tygodniu loty do Alicante od 17 października oraz cztery razy w tygodniu do Kopenhagi od 18 października. W grudniu planowane są loty do Akaby (dwa razy w tygodniu) oraz do Brukseli-Charleroi (również dwa razy).

Wizz Air oferuje najwięcej połączeń regularnych z Katowic – 27 kierunków. W sezonie zimowym obsłuży również połączenia do Gruzji, Tel Awiwu, Jordanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ryanair planuje oferować dziewięć kierunków, w tym trzy do Włoch i loty do Cypru, Aten, Dublina, Niemiec, Norwegii i Londynu. Polskie Linie Lotnicze LOT i Air Dolomiti (na zlecenie Lufthansy) uzupełnią siatkę połączeń regularnych.

Z Katowic dostępne są 29 kierunków czarterowych do 20 krajów, w tym siedem nowości, takich jak Jordania, Oman, Sri Lanka, Wenezuela, Wietnam, Wyspy Zielonego Przylądka i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Według Artura Tomasika, prezesa zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spodziewany jest najlepszy sezon zimowy w historii portu, z prognozowaną liczbą ponad 1,5 mln podróżnych korzystających z połączeń katowickiego lotniska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024