Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków wygrywa ze Śląskiem Wrocław. Twierdza zdobyta, mówi trener

Facebook Twitter

Raków wygrywa w ramach 10 kolejki Ekstraklasy we Wrocławiu. Częstochowianie pokonali Śląsk Wrocław 2:1. Bramki dla „czerwono-niebieskich” zdobyli Vladislavs Gutkovskis i Ivi Lopez, natomiast dla przeciwników Mateusz Praszelik. To był udany mecz dla czerwono-niebieskich, nasz zespół kontynuuje znakomitą serię.

Raków w Ekstraklasie nie przegrał od 8 spotkań:

We Wrocławiu rzadko kto wygrywa i to jest duża sztuka dla zespołów przyjeżdżających, ale przyjechaliśmy z nastawieniem, żeby tę twierdzę zdobyć. I to zrobiliśmy. Dla mnie to satysfakcja też duża, bo pierwszy raz ze swoim zespołem wygrałem i z tego się bardzo cieszymy. Trudny mecz. Mogło to iść w dwie strony. Kiedy się wydawało, że Śląsk zyskuje przewagę i my nie kontrolujemy tego meczu, nie chodzi o fazę przejściową, tylko o posiadanie piłki

– tak na pomeczowej konferencji mecz podsumował trener Rakowa – Marek Papszun. Po spotkaniu częstochowski zespół komplementował również Jacek Magiera – wychowanek Rakowa, a obecnie trener rywala Śląska Wrocław:

Spotkały się bardzo wyrównane drużyny. Jakbyśmy postawili na wagę na jedną szalę jedną i drugą drużynę, to wahania są minimalne. Być może o tę jedną bramkę tej jakości trochę więcej było. Spotkaliśmy się z bardzo dobrym zespołem, który jest bardzo mądrze budowany przez lata. To nie jest tak, że ta drużyna jest budowana przez miesiąc czy dwa miesiące, tylko 5-6 lat. Zawodnicy są wymieniani.

Jak dodaje trener Śląska – nie da się nie zauważyć, że Raków rozwinął skrzydła w ostatnich latach. O ambitny plan gry pytamy trenera częstochowian:

Plan mamy podobny. Zawsze chcemy dominować, na ile to jest możliwe, na ile przeciwnik pozwala. To jest kluczowe i taki jest nasz sposób gry. Fragmentami wyglądało to dobrze. W pewnych momentach puszczaliśmy ten mecz przez proste błędy i byliśmy wtedy źle ustawieni w atakowaniu. Paradoksalnie największe zagrożenie było, kiedy my mieliśmy piłkę

– dodaje szkoleniowiec Rakowa – Marek Papszun. Kolejny mecz Raków rozegra w sobotę. W ramach 11 kolejki Ekstraklasy, Częstochowianie zmierzą się z Termaliką Nieciecza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022