Raków pewnie wygrał z Lechią Gdańsk i kończy sezon ze srebrnym medalem

W meczu ostatniej 34 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w sobotę (21.05) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali u siebie z Lechią Gdańsk 3:0 i zapewnili sobie tytuł wicemistrzów Polski w sezonie 2021/2022. Gole dla naszej drużyny zdobyli Ivi Lopez (2 bramki) i Vladislavs Gutkovskis. Hiszpan z 20 golami na koncie został też królem strzelców ekstraklasy.

Podopieczni trenera Marka Papszuna przez całe spotkanie kontrolowali sytuację i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Kluczowe były 10 i 12 minuta meczu, w których Ivi Lopez zdobył 2 bramki. Trzeciego gola zdobył w 67 minucie wprowadzony po przerwie Gutkovskis. Obrona Rakowa rozgrywała kapitalne spotkani, nie pozwalając praktycznie gościom stworzyć nawet jednej groźnej sytuacji.

Dzięki zwycięstwu Raków obronił 2 miejsce w tabeli. Pogoń Szczecin, która mogła jeszcze zagrozić częstochowianom, tylko zremisowała ze zdegradowaną już Termalicą Bruk Bet Niecieczą 2:2. Mistrzem Polski został Lech Poznań, z ligą żegnają się Termalica, Wisła Kraków i Górnik Łęczna. Awans do ekstraklasy uzyskała na razie Miedź Legnica, o pozostałe 2 miejsca premiowane awansem trwa jeszcze walka w Fortuna 1 lidze.

Dla piłkarzy i kibiców Rakowa był to bardzo udany sezon, pełen sukcesów, wygranych meczów i niesamowitych emocji. „Czerwono – niebiescy” zdobyli Superpuchar Polski, obronili Puchar Polski, obronili wicemistrzostwo Polski i udanie zadebiutowali w europejskich pucharach. Teraz kilka tygodni przerwy, po których nasi piłkarze powrócą do ligowych rozgrywek i powalczą o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. GRATULUJEMY!!!