Raków Częstochowa wygrał z Widzewem i umocnił się na pozycji lidera

W meczu 28 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (16.04) na stadionie przy ulicy Limanowskiego, Raków Częstochowa pokonał Widzew Łódź 2:0 (1:0). Gole dla "czerwono - niebieskich" zdobyli Ivi Lopez z rzutu karnego w 9 minucie i Fran Tudor bezpośrednio z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Legia Warszawa - główny rywal Rakowa w walce o tytuł mistrzowski tylko zremisowała w tej kolejce z Lechem Poznań 2:2, co oznacza, że częstochowianie powiększyli swoja przewagę w tabeli do 8 punktów.

Na ten mecz fani Rakowa czekali bardzo długo. Pojedynek z Widzewem miał prestiżowe znaczenie – kibice obu drużyn od lat 90-tych XX wieku delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą.

Raków Częstochowa przystąpił do tego meczu bez zawieszonego za kartki Patryka Kuna i Milana Rundica. Podopieczni trenera Marka Papszuna byli faworytami spotkania i wywiązali się z tej roli w stu procentach. Gospodarze objęli prowadzenie już w 9 minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za faul na Petrasku wykorzystał Ivi Lopez. Hiszpan niestety kilka minut później opuścił boisko z powodu kontuzji, jego miejsce zajął Mateusz Wdowiak. Brak Iviego Lopeza mocno odbił się na poczynaniach ofensywnych naszej drużyny, zwłaszcza w pierwszej połowie. Do końca tej części gry niewiele się działo pod bramką gości. Widzew z kolei skutecznie radził sobie z pressingiem Rakowa, potrafił dłużej utrzymać się przy piłce. Niewiele brakowało, by w doliczonym czasie 1 połowy doprowadził do wyrównania,  po nieporozumieniu między Petraskiem i Kovacevicem.

W drugiej połowie Raków zagrał lepiej, kontrolując przebieg spotkania. Częstochowianie stworzyli sobie kilka sytuacji, ale brakowała skutecznego wykończenia. Najlepszą okazją dla naszej drużyny okazał się stały fragment gry, w ostatniej minucie spotkania. Piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Fran Tudor, ustalając wynik meczu na 2:0 dla Rakowa.

Po tym spotkaniu częstochowianie umocnili się na pozycji lidera. Następny mecz rozegrają w sobotę (22.04), na wyjeździe zmierzą się z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica.

Raków Częstochowa – Widzew Łódź 2:0 (1:0); Ivi Lopez (9 min. 1:0), Fran Tudor (90 + 5 min.) 2:0

Skład Rakowa: Kovacevic, Svarnas, Petrasek, Arsenic, Tudor, Lederman (Berggren), Papanikolau, Jean Carlos, Nowak (Kochergin), Ivi Lopez (Wdowiak, Cebula), Gutkovskis (Piasecki)