Raków Częstochowa w Turcji: jak trener Rakowa ocenił grę swoich piłkarzy w przegranym sparingu?

Przegrana Rakowa Częstochowa 0:1 w pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji. Na boisku w Belek lepiej zaprezentowała się szósta drużyna słoweńskiej ekstraklasy NŚ Mura. Jedyną bramkę zdobył Ben Cottrell.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa w Turcji

Jak spotkanie ocenił trener Dawid Szwarga?

Dawid Szwarga: Na pewno były element do poprawy, zwłaszcza że chodzi o pierwszą połowę meczu. Powinniśmy troszkę dłużej i cierpliwiej rozegrać piłkę, żeby zepchnąć przeciwnika nisko tak jak się to działo w drugiej połowie. Mimo że druga połowa była przegrana, bo ta druga połowa była lepsza i statystycznie na pewno zasługiwaliśmy na to, żeby tę jedną bramkę co najmniej strzelić.

To pierwszy z czterech sparingów zaplanowanych w trakcie zgrupowania w Turcji. Zgrupowanie w Belek potrwa do 3 lutego:

Dawid Szwarga: Kapitalne warunki, świetne miejsce, mamy wszystko, co trzeba tak naprawdę, żeby się dobrze przygotować do sezonu. Dobre boiska, dobra pogoda, zdrowych zawodników. Pierwszy sparing za nami 45-minutowy, gdzie zawodnicy dostali równą ilość czasu, ale rywalizacja trwa i na pewno w kolejnych sparingach już będą występować zawodnicy, którzy po prostu rywalizację będą wygrywać.

w sobotę 27 stycznia kolejny mecz, tym razem z Łudogorec Razgrad, to aktualny wicelider bułgarskiej ekstraklasy i uczestnik Ligi Konferencji Europy. Mecz rozpocznie się o 15.00. Będzie można go obejrzeć na kanale Rakowa na YouTube.

Raków Częstochowa: 89. Kacper Bieszczad – 23. Péter Baráth (30, 5. Gustav Berggen), 88. Matej Rodin, 7. Fran Tudor – 14. Srdjan Plavšić, 27. Bartosz Nowak, 30. Vladyslav Kochergin, 17. Jakub Myszor – 77. Marcin Cebula, 93. Sonny Kittel – 9. Łukasz Zwoliński.

II połowa: 89. Kacper Bieszczad – 25. Bogdan Racovițan, 15. Adnan Kovačević, 4. Startos Svarnas, 7. Fran Tudor (69, 23. Péter Baráth), 20. Jean Carlos (3. Max Pawłowski), 5. Gustav Berggren, 17. Jakub Myszor (69, 29. Tobiasz Mras, 85. 22 Kacper Masiak), 21. Dawid Drachal, 11. John Yeboah, 19. Ante Crnac

NŠ Mura [skład wyjściowy]: 13. Florijan Raduha – 5. Leard Sadriu, 26. Borna Proleta, – 21. Tilen Ščernjavič, 6. Aljaz Antolin, 8. Ben Cottrell 49. Timotej Brkić, 22. Nikola Jovicević 9. Matic Maruško, 11. Ziga Kous – 17. Amadej Maroša