Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa: Jest szansa, że Ivi Lopez wróci w tym sezonie na boisko, a co z pozostałymi kontuzjowanymi zawodnikami?

Facebook Twitter

Raków rozpoczął intensywne przygotowania do rundy wiosennej. Mistrzowie Polski chcą walczyć o najwyższe cele, w tej chwili częstochowianie zajmują 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasie, tracąc do pierwszego - Śląska Wrocław 9 punktów.

Raków Częstochowa
Fot. facebook.com/RakowCzestochowa

Rozgrywki ruszają za niespełna 3 tygodnie (10-11.02). Czy jest szansa, że do treningów wróci część kontuzjowanych zawodników.

Dawid Szwarga:  Adrian Gryszkiewicz, Daniel Szelągowski, rozpoczynają z nami przygotowania do sezonu. Są już w pełni zdrowi albo bardzo bliscy powrotu do zdrowia. Kamil Pestka nie pojedzie z nami na obóz, będzie się przygotowywał na naszych obiektach i mam nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie według planu, od połowy lutego powinien być już do dyspozycji zespołu. Jeżeli chodzi o Milana, to jego zabieg był udany, natomiast czeka go dłuższa przerwa. Ben i Papa według planu, czyli po operacji barku Ben przechodzi rehabilitację w Warszawie. Myślę, że koniec marca będzie okresem, kiedy wróci do zespołu. Papa w związku z tym, że jego operacja odbyła się miesiąc wcześniej, pewnie wróci mniej więcej miesiąc wcześniej do treningów z zespołem.

Dawid Szwarga,fot. Marek Tęcza Fotografia

W sobotę piłkarze Rakowa wylecą do Belek w Turcji, gdzie będą szlifować formę przed decydującą fazą sezonu. Czy dołączy do nich Ivi Lopez?

Dawid Szwarga: Monitorujemy powrót Iviego Lopeza, ale przy takim urazie zawsze bardzo ważne jest, aby podejmować decyzję z dnia na dzień, kiedy zawodnik już wchodzi do pracy z zespołem. 27 stycznia Ivi Lopez pojawi się na obozie w Turcji. Pozostanie już z nami, wraca z nami do Częstochowy i już rozpoczyna z nami przygotowania do sezonu i z nami treningi. Wierzę głęboko w to, że jeszcze w tym sezonie skorzystamy z usług Iviego.

– mówił trener Rakowa Dawid Szwarga.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj