Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa rozpoczął zgrupowanie w Turcji z nowym zawodnikiem w składzie

Facebook Twitter

Raków Częstochowa już po pierwszym treningu w tureckim Belek. W kadrze zabrakło kilku graczy. Ale pojawił się też nowy zawodnik. Kontakt w ostatnich dniach podpisano z Brazylijczykiem Jeanem Carlosem Silvą.

facebook.com/RakowCzestochowa

26-letni Carlos podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Znaczną część swojej kariery spędził w Hiszpanii, szlifując swoje umiejętności w drużynie z Teneryfy oraz młodzieżowych zespołach Realu Madryt. Brazylijczyk trafił do Polski w lipcu 2019 roku, najpierw grał w Wiśle Kraków, później 1,5 sezonu spędził w Pogoni. W swoim CV ma występy w młodzieżowej reprezentacji Brazylii, z którą w 2015 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata do lat 20.  Brazylijczyk razem z resztą drużyny Rakowa poleciał już do tureckiego Belek. Za nimi pierwsze treningi.

W kadrze na obóz zabrakło Valeriane Gvilii oraz Szymona Czyża, którzy powracają do pełnego zdrowia po kontuzjach. W Turcji nie ma też Xaviera Dziekońskiego i Daniela Szelągowskiego. Mówi się, że ten pierwszy może przejść do Ruchu Chorzów. Szelągowski natomiast możliwe, że będzie grał w Chojniczance Chojnice. Zgrupowanie w Belek potrwa do 21 stycznia.

Kadra na zgrupowanie w Turcji:

Bramkarze: Vladan Kovačević, Kacper Trelowski, Jakub Rajczykowski

Obrońcy: Tomas Petrášek, Milan Rundić, Stratos Svarnas, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić, Bogdan Racovițan

Pomocnicy: Gustav Berggren, Fran Tudor, Ben Lederman, Ivi López, Mateusz Wdowiak, Jean Carlos, Deian Sorescu, Patryk Kun, Bartosz Nowak, Vladyslav Kochergin, Giannis Papanikolaou, Wiktor Długosz, Marcin Cebula, Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik, Jakub Cierpiał

Napastnicy: Sebastian Musiolik, Vladislavs Gutkovskis, Fabian Piasecki

Na zgrupowanie razem z drużyną przebywa trzech zawodników Akademii Raków: Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik oraz Jakub Cierpiał

źródło: Biuro Prasowe RKS, własne.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024