Raków Częstochowa od zwycięstwa rozpoczął drogę do Ligi Mistrzów

W meczu pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów rozegranym we wtorek (11.07) Raków Częstochowa pokonał u siebie Florę Tallinn 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 54 min. Kochergin. Tym samym częstochowianie na rewanż do stolicy Estonii udadzą się tylko z jednobramkową zaliczką.

W roli szkoleniowca „czerwono – niebieskich” oficjalnie zadebiutował Dawid Szwarga i trzeba przyznać, że był to debiut udany. Raków Częstochowa odniósł zwycięstwo w dużej mierze dzięki zmianom dokonanym przez nowego trenera częstochowian na początku drugiej połowy.

W pierwszej części meczu nasi piłkarze nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu gry. Rywale bronili się całą drużyną i ciężko było naszym graczom ofensywnym stworzyć dogodne sytuacje. W kilku momentach zabrakło decyzji o strzałach z dystansu. Mistrzowie Estonii stworzyli dwie – trzy sytuacje, ale za to niezwykle groźne. Tylko dzięki niesamowitym interwencjom Kovacevica Raków zawdzięczał czyste konto do przerwy.

W przerwie trener Szwarga zdecydował się na dwie zmiany. W miejsce Nowaka i Jean Carlos’a na murawie zobaczyliśmy nowy nabytek Rakowa – Yeboaha i powracającego po półrocznej przerwie do naszej drużyny Sorescu. Zmiany wprowadziły niezwykłe ożywienie w grze Rakowa. Częstochowianie zdominowali piłkarzy Flory i swoją dobrą grę przypieczętowali zdobyciem gola. W 54 minucie uderzenie Yeboaha zostało przyblokowane, a piłka trafiła pod nogi Kochergina. Ten huknął z 17 metrów zdobywając jak się okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Po objęciu prowadzenia Raków dążył do podwyższenia wyniku, stwarzał sobie coraz więcej dobrych sytuacji. Świetne okazje – głównie po strzałach z dystansu mieli min. Cebula, Yeboah czy Sorescu. Szczęście było jednak po stronie gości, którzy powinni być zadowoleni, że skończyło się dla nich tylko jednobramkową porażką.

Teraz przed ekipą z Limanowskiego mecz o Superpuchar Polski z Legią Warszawa (sobota 15.07) i rewanż w Tallinie w następny wtorek (18.07).

Raków Częstochowa – Flora Tallin 1:0 (0:0) 54 min. – Kochergin 1:0

Raków Częstochowa: Kovacevic, Svarnas, Arsenic, Rundic, Tudor, Lederman (Berggren), Kochergin, Jean Carlos (Sorescu), Cebula (Wdowiak), Nowak (Yeboah), Piasecki (Zwoliński)