Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa: Jest nowy dyrektor sportowy

Facebook Twitter

Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora sportowego Rakowa Częstochowa. Został nim Samuel Cárdenas. 28-latek, przez ostatnie trzy lata pracował w belgijskim KAA Gent

Raków Częstochowa

Samuel Cárdenas pracował najpierw jako skaut, a następnie jako szef działu skautingu, odpowiadając za strategię transferową i negocjacje kontraktowe belgijskiego klubu. Wcześniej pracował jako skaut w Southampton FC, Schalke 04 i Honved FC. Był także trenerem akademii i dyrektorem skautingu w Stuttgarter Kickers. Samuel Cárdenas ma podwójne niemiecko-meksykańskie obywatelstwo, biegle włada czterema językami, a jako 28-latek będzie najmłodszym dyrektorem sportowym w ESA.

Piotr Obidziński: Bardzo miło i z ogromną dumą chciałem ogłosić i powitać Samuela w Częstochowie. Ten transfer wpisuje się w strategię klubu. Oczywiście mówię z przymrużeniem oka, stawiania na młodych, perspektywicznych ludzi. Ten moment kariery Samuela i moment, w którym znajduje się klub, są spójne. Dlatego bardzo mocno wierzymy, jako zarząd wiem, że rada nadzorcza też i oczywiście właściciel, że to jest dobry ruch, że to jest ruch, który pozwoli nam realizować strategię, którą mamy, nakreśloną, strategię dalszego rozwoju klubu, strategię utrwalenia Rakowa Częstochowa na najwyższym poziomie ligowym i na trwale wpisania raków w świat europejskiej piłki nożnej.

– mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w klubie przy ul. Limanowskiego 83 – Piotr Obidziński.

Samuel Cárdenas został dyrektorem sportowym Rakowa. Wcześniej na tym stanowisku pracował Robert Graf. Graf odszedł z klubu we wrześniu, po zakończeniu letniego okienka transferowego.

źródło: Biuro Prasowe Raków Częstochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024