Raków Częstochowa nie awansował do Ligi Mistrzów

W rewanżowym meczu IV rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów rozegranym w środę (30.08) w stolicy Danii Raków Częstochowa zremisował z FC Kopenhaga 1:1. Bramkę dla gospodarzy w 35 min. zdobył Vavro, wyrównał w 87 min. Zwoliński. Taki wynik oznacza, że nasza drużyna nie zdołała awansować do Ligi Mistrzów i rywalizować będzie w Lidze Europy.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa w pierwszym spotkaniu rozegranym przed tygodniem w Sosnowcu przegrał 0:1 i jeżeli marzył o awansie powinien szybko zdobyć bramkę. Od początku meczu obie drużyny grały jednak bardzo ostrożnie. Pierwszy groźny strzał na bramkę Kopenhagi oddał w 20 minucie Papanikolaou, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Potem częstochowianie stworzyli jedną, dwie akcje, ale niestety to gospodarze pierwsi zdobyli gola. W 35 minucie obrońca mistrza Danii Denis Vavro uderzeniem z 35 metrów pokonał spóźnionego Kovacevica. W końcówce meczu Raków miał sporo szczęścia, strzał w kierunku naszej bramki trafił w poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy Kopenhaga nastawiła się na grę z kontry. W 54 minucie Duńczycy stworzyli sobie dobrą sytuację, ale strzał Goncalvesa  z 14 metrów zablokował Arsenic. Dużo ożywienia w grę Rakowa wniósł Sonny Kittel, wprowadzony w 59 min. za Cebulę. Z biegiem czasu częstochowianie wreszcie zaczęli stwarzać sobie sytuacje. W 67 min. Kochergin uderzył zza pola karnego w słupek. Chwilę później Piasecki uderzył głową, ale prosto w bramkarza gospodarzy.

W 85 minucie wróciła nadzieja w „czerwono – niebieskie” serca. Wyrównujące trafienie dla Rakowa zaliczył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Łukasz Zwoliński. Bramka padła po dośrodkowaniu Rundica w pole karne i asyście Tudora.

Niestety to było wszystko, na co pozwoliła tego wieczoru obrona FC Kopenhaga. Mecz zakończył się remisem 1:1, w dwumeczu lepsi byli mistrzowie Danii. FC Kopenhaga zagra w Lidze Mistrzów, Raków Częstochowa w Lidze Europy co jest i tak gigantycznym sukcesem podopiecznych trenera Dawida Szwargi. Gratulujemy i dziękujemy za walkę!

FC Kopenhaga – Raków Częstochowa 1:1

Skład Rakowa: V. Kovacevic – A. Kovacevic, Arsenic (ż) (Racovitan), Rundic (ż), Tudor, Papanikolaou, Berggren (Lederman), Sorescu, Kochergin (Yeboah), Cebula (Kittel), Piasecki (Zwoliński)