Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radio Jura z dyplomem „za nasz medialny głos w ochronie jerzyka Apus apus” w Częstochowie

Facebook Twitter

Mamy dyplom za przyczynianie się do ochrony jerzyka w Częstochowie. Specjalnie podziękowania do Radia Jura skierowało częstochowskie Stowarzyszenie Częstochowa Przyjazna Jerzykom.

Medialny głos w ochronie jerzyka. Radio Jura otrzymało dyplom

O potrzebie instalowania domków dla tych ptaków w dzielnicach i ratowaniu okazów, które wypadły z gniazd, mówiliśmy na naszej antenie wielokrotnie. Prezes Jacek Suchomel przypomina dlaczego jerzyki są tak przyjazne dla człowieka:

Jacek Suchomel: Ważne jest, żeby jerzyków było coraz więcej, bo jerzyk ma w swoim menu ponad 50 gatunków owadów, w tym komarów, meszek, much, a na samych koszmarach by to nie przeżył na pewno. Polecamy w naszej dzielnicy Stradom jest 1688 budek i mamy spokój z komarami. Wystarczy wejść na stronę, przeczytać o jerzyku. Wskazujemy producenta budek, bo budki można kupić na allegro. Nie polecamy, niektóre się rozpadają po dwóch trzech latach. A jerzyki żyją ponad 21 lat i każdego roku wracają do tego samego gniazda. Gniazdo musi być czynne, bezpieczne i musi czekać na nie.

Twórzmy zatem nowe domki dla jerzyków, by w Częstochowie było ich jak najwięcej. W mieście zainstalowano już ponad 13 tys. budek dla tych ptaków.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024