Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyłącz się do ParkRunu. Trasa w Lasku Aniołowskim wytyczona i oficjalnie oznakowana

Facebook Twitter

ParkRun, czyli cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu zyskują na popularności w mieście. Uczestnicy spotykają się i trenują na dystansie 5 km oraz integrują się w grupie sportowców.

fot. facebook.com/parkrun-Las-Aniołowski-Częstochowa

ParkRun gości od dawna w Parku Aniołowskim, teraz trasa zyskała wreszcie oznakowanie.

Tak się złożyło, że w naszym budżecie nie znalazły się na to środki, ale są też przedsiębiorcy w Częstochowie, którzy odnieśli się do mojej prośby bardzo pozytywnie i zorganizowałam zewnętrznego sponsora, który przygotował tablice, piękne oznaczenie, wmurował to wszystko i zainstalował. Społeczność biegaczy ma już swój profesjonalny parkrun.

Dzięki zaangażowaniu radnej miejskiej Małgorzaty Iżyńskiej udało zdobyć się środki, wytyczyć start, przebieg trasy oraz metę. Każdy może się włączyć w parkrun, wystarczy prześledzić jego przebieg odwiedzając Park Aniołowski.

Można wspólnie biec, truchtać, maszerować lub wspierać organizację spotkań w roli wolontariusza. Takie spotkania odbywają się w każdą sobotę o 9:00 rano. Idea wspólnego spotykania, integracji, ponieważ zawsze po biegu nikt się od razu nie rozchodzi, tylko jest wspólne grillowanie, wspólne rozmowy. Każdy, to ma ochotę, z całej Częstochowy proszę, zapraszam, polecam. Przyłączcie się do parkrunu i trenujcie wspólnie

– do sportowej aktywności w plenerze na terenie dzielnicy Północ zachęcała Małgorzata Iżyńska. Jak dodaje parkrun, to zarówno inicjatywa sportowa jak i społeczna. Warto pojawić się w sobotę przed godz. 9:00 w Lasku Aniołowskim aby przyłączyć się do biegów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj