Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sztab WOŚP w Częstochowie odlicza dni do 32. finału

Facebook Twitter

28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Częstochowa nie tylko włącza się w zbiórkę i masowe kwestowanie, ale i poprzez organizację dużej plenerowej imprezy na pl. Biegańskiego.

Częstochowski sztab orkiestry WOSP CZęstochowa WOŚP w Częstochowie
fot. FB/WOSP Częstochowa

O przygotowaniach informuje częstochowski sztab. Poznaliśmy już szczegóły tego wydarzenia.

Karol Skóra: Na pewno będzie się odbywać koncert na Placu Biegańskiego, będą licytacje. Więc tak jak co roku będziemy spotykać się w centrum naszego miasta i tam będzie żyło to serce orkiestry w Częstochowie. Znani są już artyści. Mogę powiedzieć, że jest to gwiazda mainstreamowa, dosyć znana, więc tutaj na pewno ktoś pojawi się taki, kto rozgrzeje nas w ten zimowy dzień. Mogę zdradzić, że będzie to zespół jeszcze niegrający u nas na finale i będzie to zespół „Daj to głośniej”. Informacja oczywiście pojawi się również na naszych social mediach już niedługo.

Mówi Karol Skóra z częstochowskiego sztabu WOŚP. Główna impreza zagości w centrum miasta, ale w programie finału jest cały szereg imprez towarzyszących, zarówno stałych, jak i nowych inicjatyw.

Karol Skóra: Będziemy mieli też imprezę wędkarską. Morsowanie tak jak co roku. Mamy oczywiście Śląską Integrację Terenową, która w tym roku zmienia formułę, zmienia też trasę przejazdu, więc warto też się zainteresować. Zupełnie inna impreza niż dotychczas. Z imprez towarzyszących mamy również koncerty, ale to przed finałem, więc też warto zajrzeć na nasze sociale, bo w różnych miejscach w Częstochowie pojawiają się inicjatywy, które kiedyś były, później zanikły i teraz znowu się odradzają. Więc coś nowego nowy się w tej materii muzycznej pojawi.

32. finał WOŚP za niespełna dwa tygodnie. Co jeszcze szykowane jest na tę okoliczność? Sportowe wydarzenia rozpoczną się nawet wcześniej niż niedzielny finał.

Karol Skóra: Dzień przed finałem w sobotę odbywać się będzie bieg „Policz się z cukrzycą”. Będzie to kolejna edycja w naszym mieście. Odbywa się we współpracy z parkrun w Parku Aniołowskim. Z tego co wiem, to już mamy wszystkich biegaczy zapisanych, ale oczywiście można do nas dołączyć jako wolny biegacz, bo w parkrun można biegać co tydzień o dziewiątej, w każdą sobotę parkrun biega na całym świecie, więc rejestrując się u nich na stronie, można to zrobić.

Zachęcał Karol Skóra ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Częstochowie. Przypomnijmy 31. raz w Częstochowie zagra orkiestra podczas 32. finału. W tym roku siedziba główna sztabu znajduje się przy ul. Filomatów 4/21.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj