Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przygotowania do nowego sezonu przy Limanowskiego już rozpoczęte

Facebook Twitter

Piłkarze Rakowa rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. W niedzielę nasza drużyna wyjechała na zgrupowanie do Sochocina, które potrwa do 1 lipca. Ekipa trenera Marka Papszuna w Sochocinie spędzi 11 dni, w trakcie których rozegra cztery mecze sparingowe.

Jak mówi II trener Rakowa – Goncalo Feio, w kolejnym sezonie „czerwono-niebiescy” chcą być wierni swojemu stylowi gry:

Goncalo Feio: Raków zawsze będzie wychodził na boisko, żeby grać mecz. Raków będzie wychodził dominować, biegać więcej niż przeciwnik, być bardziej agresywny niż przeciwnik, grać więcej na polu niż rywal, stwarzać więcej sytuacji, oddalić grę od własnej połowy, być przygotowanym jak najlepiej. To mogę Wam zapewnić, że będziecie widzieli ten Raków co zawsze. To co zawsze robiliśmy i to, co będziemy robić dalej – przygotowywać się jak najlepiej do każdego następnego spotkania, starać się rozwijać piłkarzy indywidualnie i zespół, żeby funkcjonowali dobrze razem. Zobaczymy, jak ten sezon się poukłada.

Podczas zgrupowania w Sochocinie sparingpartnerami Rakowa będą Lechia Gdańsk, Chojniczanka Chojnice i Wisła Płock:

Goncalo Feio: Okres przygotowawczy to moment, kiedy przede wszystkim skupiamy się na sobie. Jeżeli chodzi o mecze oficjalne w Europie, mecze ligowe, to jesteśmy zespołem, który mocno się przygotowuje pod przeciwnika. Natomiast okres przygotowawczy to moment, kiedy przede wszystkim zależy nam na odpowiednim tempie, intensywności w meczach, na szukaniu rozwiązań po naszej stronie. Pojawiły się możliwości organizacji tych sparingów, z których jesteśmy zadowoleni. Nie przeszkadza nam to w czymkolwiek, w przygotowaniu do europejskich pucharów.

Przed rozpoczęciem sezonu możemy jeszcze spodziewać się transferów w drużynie Rakowa:

Goncalo Feio: Chcemy dążyć do tego, żeby rywalizacja wewnętrzna była jak największa, żeby skład był jak najbardziej wyrównany ze względu na to, że jeżeli byśmy się kwalifikowali do fazy grupowej Ligi Konferencji, do zakończenia rundy mamy tylko jeden tydzień, oprócz przerwy na kawę, w którym nie gramy w środku tygodnia. Siłą rzeczy natężenie meczów będzie wymagało od nas rywalizacji – na różne pozycje, różnych zawodników.

Pierwszy mecz o stawkę w nadchodzącym sezonie Raków rozegra 9 lipca. Wtedy to nasi piłkarze zmierzą się w meczu i Superpuchar Polski z Lechem Poznań.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj