Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mecze eliminacyjne Ligi Konferencji na stadionie przy ul. Limanowskiego

Facebook Twitter

Te informacje ucieszyły częstochowskich kibiców piłki nożnej. Raków otrzymał zgodę od UEFY na rozgrywanie meczów eliminacji Ligi Konferencji na stadionie przy ul. Limanowskiego.

fot. facebook.com/RakowCzestochowa

Jednak w przypadku awansu do fazy grupowej, czerwono-niebiescy o punkty będą musieli walczyć poza Częstochową:

Michał Szprendałowicz: Zakwalifikowanie stadionu przy ul. Limanowskiego 83 do kategorii III umożliwiającej grę we wszystkich rundach eliminacji Ligi Konferencji Europy było możliwe dzięki wytężonej pracy całe klubu. Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyłożyli do tego swoją cegiełkę. Dużą rolę odgrywa w tej sytuacji przejęcie stadionu w zarządzanie przez klub i dzierżawa tego stadionu to sprawia, że mamy pewne możliwości, by ten stadion dostosowywać, by sprawiać, że on tego wymogi i kryteria formalne, organizacyjne spełnia coraz lepiej. Będziemy mogli grać w tym roku eliminacje w Częstochowie.

Jak mówi Michał Szprendałowicz – rzecznik klubu, już wkrótce poznamy rywala Rakowa w europejskich pucharach:

Michał Szprendałowicz: Terminarz eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA jest już właściwie znany w całości. 16 czerwca poznamy rywala w II rundzie eliminacji, czyli na tym pułapie, na którym rozpoczniemy grę w pucharach, a mecze zaplanowane są 21 i 28 lipca. Wtedy też zagramy jeden mecz domowy i jeden mecz wyjazdowy. Natomiast jeśli chodzi o to, czy będziemy gospodarzem w meczu 1. czy 2., to już zależy od samego losowania.

Gdzie Raków będzie rozgrywał mecze w przypadku awansu do fazy grupowej?

Michał Szprendałowicz: Prowadzimy oczywiście rozmowy, jesteśmy w stałym kontakcie z operatorami różnych stadionów, ale nie co ukrywać, że sprawdzonym miejscem, w którym rozgrywaliśmy mecze europejskich pucharów w zeszłym sezonie, był stadion w Bielsku-Białej i pod kątem ewentualnej gry w fazie grupowej na pewno jest to jeden z naszych głównych faworytów, gdzie mamy dosyć dobry kontakt, gdzie organizacja w zeszłym roku była bardzo dobra. Stadion w Bielsku-Białej czy też władze Podbeskidzia, Bielsko-Biała bardzo pomagały nam w organizacji naszych meczów. Zaczekajmy, co się wydarzy i jak daleko zajdziemy w tych eliminacjach.

Dobre informacje dla fanów częstochowskiego futbolu przekazywał Michał Szprendałowicz, rzecznik Rakowa Częstochowa.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj