Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przy Bardowskiego powoli wyłaniają się fundamenty nowego bloku komunalnego

Facebook Twitter

Przy ul. Bardowskiego praca wre. Magistrat chwali się postępem prac przy budowie nowego bloku komunalnego w Częstochowie.. Obiekt ma zostać oddany do użytku do końca lipca 2024 roku.

Fot. czestochowa.pl

To kolejny już blok komunalny w tej części miasta. Na placu budowy widać już koparki. Za kilkanaście miesięcy powinniśmy zobaczyć tu blok z 43 mieszkaniami, z czego 10 to lokum przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Wykonawca przeprowadził już roboty rozbiórkowe znajdujących się na tym terenie garaży i budynku gospodarczego, są już też fundamenty i ściany fundamentowe. Nie będzie tu jednak piwnicy i użytkowego poddasza. Będzie za to wózkownia i rowerownia, a także winda. Blok będzie podłączony do sieci ciepłowniczej Fortum, wybudowany zostanie tu tez parking z 44 miejscami postojowymi. Na koniec posadzone zostaną drzewa i krzewy. Inwestycja kosztuje 11,2 mln zł i jest dofinansowana z programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego.

Fot. czestochowa.pl

W bloku powstaną 43 mieszkania komunalne (31 mieszkań dwupokojowych i 12 jednopokojowych), w tym 10 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnościami, do których wejście zostało zaprojektowane z poziomu wejścia do budynku. Powierzchnia użytkowa mieszkań ma wynosić 1,8 tys. m².

Częstochowa zdobyła dofinansowane do tej inwestycji ze środków budżetu państwa w ramach programu bezzwrotnego wsparcia na budownictwo komunalne i socjalne. Program realizowany jest ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie blisko 9 mln 154 tys. zł (całość inwestycji to 11,2 mln zł).

Przypomnijmy, że w końcu ubiegłego roku oddany do użytku został miejski blok z 24 mieszkaniami komunalnymi przy ul. Syrokomli 8. Miasto przygotowuje też kolejną inwestycję mieszkaniową przy ul. Krakowskiej, gdzie ma powstać ok. 100 mieszkań. W przypadku tego przedsięwzięcia Częstochowa też będzie się starać o dofinansowanie z programu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: BP UM Częstochowy, własne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024