Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przede wszystkim aktywnie! Dla Jacka Chudego najważniejsza była Blachownia

Facebook Twitter

1 stycznia zmarł nagle Jacek Chudy, wieloletni propagator biegów przełajowych, twórca Przełajowej Ósemki w Blachowni, której od lat patronuje Radio Jura.

Kierując tutejszym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji rozwijał potencjał turystyczny Blachowni, popularyzował aktywny odpoczynek, sporty wodne, a przede wszystkim promował walory swojej rodzinnej miejscowości:

Jacek Chudy: Są stworzone warunki, których wcześniej nie było w Blachowni. Tereny, które były podjęte rewitalizacji, powodują to, że chce się wyjść, pospacerować. Drugi etap to jest dbanie o czystość, porządek, a tam, gdzie jest czysto, gdzie jest dbane, to ludzie przyjeżdżają i z tego uroku korzystają. Jest przyjemnie, warto Blachownię odwiedzać, bo jest pięknym miastem, ma wspaniałych ludzi i wspaniały klimat do wypoczynku bardzo aktywnego, rekreacyjnego. Ma potencjał, tylko wykorzystać.

Jacek Chudy przy każdej okazji zapraszał mieszkańców i przyjezdnych do korzystania z terenów nad zalewem w Blachowni. Tutaj przygotowywał też kolejne imprezy sportowe, dla biegaczy czy miłośników nordic walking:

Jacek Chudy: Alejki spacerowe, wieża, wyspa, plaża – to są tereny, które powodują to, że ludzie przyjeżdżają, odpoczywają. Dużo terenów zielonych, wykoszonych, gdzie można rozpalić grilla, można odpocząć. Jest plaża, jest molo. Mamy bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o sprzęt wodny. Dla ludzi, którzy chcą odpocząć nad stawem w Blachowni, w kulturalny sposób, na leżakach, popływać, popatrzeć na piękno blachowiańskiej przyrody.

Przez ponad dekadę Jacka Chudego wielokrotnie gościliśmy w studiu Radia Jura. Miał 47 lat.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj