Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Turyści w Blachowni. Szymańska: „z roku na rok odwiedza nas coraz więcej przyjezdnych”

Facebook Twitter

Lato za nami, tegoroczny sezon turystyczny już podsumowują przedstawiciele lokalnych samorządów. O turystykę od lat dba gmina Blachownia, która zainwestowała w atrakcyjne otoczenie tutejszego zalewu i przyciąga coraz więcej przyjezdnych w letnim sezonie.

Turyści w Blachowni

Turyści w Blachowni – jest ich coraz więcej

Widać progres z roku na rok, powiedziała nam burmistrz Sylwia Szymańska.

Radio Jura: Możemy konkurować też z malowniczymi gminami ościennymi.

Sylwia Szymańska: Myślę, że Blachownia śmiało może konkurować z atrakcyjną Jurą, choćby ze względu na to, że w samym centrum miasta znajduje się piękny zbiornik. Jest to na pewno perełka. Walory turystyczne, krajobrazowe ogromne i faktycznie w ostatnim czasie napływ turystów do Blachowni jest bardzo duży, z czego oczywiście bardzo się cieszymy. Staramy się tą ofertę wzbogacać.

Turyści w Blachowni – coraz częściej tutaj zaglądają

Burmistrz Blachowni Mariusz Osyra pytał o lokalne atrakcje, które zachęcają do przyjazdu turystów. Do tej pory lokalna turystyka była utożsamiana głównie z gminami jurajskimi. Blachownia pokazuje, że można inaczej i wykorzystując lokalne atrakcje, również promuje się na tym polu.

Sylwia Szymańska: Dużo osób przyjeżdża odpoczywać na naszej miejskiej plaży, ale też dużo osób spaceruje z kijami i jeździ na rowerze. Mamy też wiele punktów gastronomicznych, mamy wieżę widokową, można podziwiać uroki Blachowni z wieży widokowej, ale przede wszystkim w czasie upałów trochę się ochłodzić przy wodzie. Planujemy po północnej stronie zalewu budowę mini parku wodnego i takiej wodnej zjeżdżalni. Wybudowaliśmy już tam boiska do piłki plażowej.

Turyści i mieszkańcy najchętniej wybierają plażę, kajaki i rowerki wodne na stawie w Blachowni, do tego piesze ścieżki czy marsze z kijkami na zagospodarowanym leśnym terenie. Otoczenie można podziwiać też z wieży widokowej. Gmina stała się ponadto plenerem dla licznych imprez sportowo-rekreacyjnych, dodaje burmistrz Sylwia Szymańska. Więcej będzie działo się również w kolejnym sezonie.

Turyści w Blachowni korzystają m.in. z miejskiej plaży

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj