Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja kontroluje zbiorniki wodne na terenie powiatu lublinieckiego

Facebook Twitter

Wakacje w pełni, pogoda sprzyja wyjazdom nad wodę. Od kilku dni policja prowadzi kontrole akwenów wodnych na terenie powiatu lublinieckiego.

Policja kontroluje zbiorniki wodne

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Wakacje 2023” mundurowi prowadzą na terenie powiatu lublinieckiego regularne kontrole akwenów wodnych, które mogą być wykorzystywane jako tzw. dzikie kąpieliska. Takich miejsc w rejonie Lublińca jest sporo. Dzielnicowi w swoich rejonach sprawdzają prawidłowość oznakowania tych zbiorników tablicami ostrzegawczymi, a także rozmawiają z właścicielami takich akwenów o prawidłowym ich zabezpieczeniu. Prowadzone są też kontrole zbiorników znajdujących się w obszarach leśnych, tu policję wspomaga Straż Leśna i dron, który wznosi się na wysokość 120 metrów. Policja przypomina jednocześnie, (Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń) – ten, kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

Przypominamy!

W okresie wakacyjnym warto zajrzeć też do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W aplikacji dostępne są zagrożenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób w czasie wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Wśród tych zagrożeń są kategorie: „Utonięcia”, „Dzikie kąpieliska”, „Miejsca niebezpieczne na terenach wodnych”, które pozwalają użytkownikom wskazywać miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów dotyczących zakazu kąpieli.

W nagłych przypadkach zawsze należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024