Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Problem z prądem i konieczność oszczędzania na nocnym oświetleniu ulic

Facebook Twitter

Miasto ogłosi po raz trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej do 140 jednostek w Częstochowie, po tym jak ostatnio nie doczekała się żadnych ofert. Samorząd zapowiada też oszczędności na prądzie. Między 1:00 a 4:00 w nocy czeka nas ograniczenie w oświetleniu ulic.

gmina rędziny Oświetlenie na Wałach Dwernickiego
Fot. Pixabay

W drugim przetargu faktycznie żadna z państwowych spółek energetycznych nie złożyła oferty. Miasto rozpisuje znów przetarg, ale tymczasem dla zmniejszenia zużycia prądu, wprowadza okresowe ograniczenia w działaniu oświetlenia ulicznego. Na razie tylko na wybranych odcinkach, latarnie zgasną od 1 do 4 w nocy, na Korytarzu Północnym, między ul. Pileckiego i Makuszyńskiego (aleja Marszałkowska), uwaga – również na węźle ul. Makuszyńskiego z DK91.

Trwają jeszcze konsultacje z policją i miastem, ale zarząd dróg przygotował harmonogram dalszych wyłączeń, który ma wprowadzać sukcesywnie. Na pewno ewentualne wyłączenia będą dotyczyć z uwagi na bezpieczeństwo mniej uczęszczanych dróg. Przypomnijmy, że część oświetlenia ulicznego w mieście należy do spółki Tauron, i tu oszczędzanie i wyłączanie lamp musi być jeszcze uzgodnione z tym podmiotem.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024