Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowy Urząd Pracy – czy jest więcej bezrobotnych?

Facebook Twitter

Rząd uruchomił tarczę antykryzysową. Polska gospodarka powoli rusza. Eksperci przewidują jednak mocny kryzys. Epidemia COVID-19 już wywołuje wzrost bezrobocia na świecie. Skutki jako pierwsze odczuwają m.in. branże turystyczna i gastronomiczna.

Jak jest w Częstochowie? Sprawdziliśmy to w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Szymanowskiego:

W związku z tym, że ta rejestracja jest ograniczona tylko do firmy elektronicznej to dlatego drastycznego wzrostu przyrostu nie mamy. Jest wzrost o 140 osób w stosunku do końca marca jeśli chodzi o rok 2019. Na ten moment w Częstochowie bez pracy pozostaje 6274 osoby. 3492 osoby pochodzą z Częstochowy.

– mówi Piotr Urbaniak dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. Jak na razie nie odnotowano znaczącego wzrostu liczby osób bezrobotnych w naszym mieście. Nie oznacza to jednak, że kryzys ominie Częstochowę. Eksperci monitorują sytuację na bieżąco. Powiatowy Urząd Pracy w ramach rządowego wsparcia uruchomił z myślą o przedsiębiorcach programy pomocowe, m.in mikropożyczkę dla mikro-przedsiębiorcy:

Jest to kwota pożyczki o wysokości 5000 zł. Wypacana na wniosek takiego przedsiębiorcy. Integralną częścią tego wniosku jest umowa, która jest zawierana z PUP i na tej podstawie przekazujemy taką pożyczkę na wskazany rachunek bankowy. Po okresie 3 miesięcy od jej otrzymania, przedsiębiorca może złożyć wniosek o umorzenie tej pożyczki.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.czestochowa.praca.gov.pl. Przypomnijmy Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie od 13 marca jest zamknięty dla interesantów. Nie oznacza to jednak, że „pośredniak” nie pracuje.

Istnieje możliwość kontaktu poprzez serwis PUP, poprzez mail, telefon (…). Rejestracja odbywa się z użyciem profilu zaufanego albo podpisem kwalifikowanym. Na chwilę obecną rozpoczęliśmy wzywanie klientów, ale to na uzgodnioną godzinę (…), ale tylko w wypadku braków formalnych i gdy mają bardzo ograniczony kontakt z urzędem.

– dodaje Piotr Urbaniak – dyrektor PUP w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj