Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie: projekty, dofinansowania i szkolenia. Nowe programy ruszą w lutym

Facebook Twitter

Od Nowego Roku Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie przygotował nowe projekty i dofinansowania, z których będą mogli skorzystać zarówno bezrobotni, jak i właściciele lokalnych firm. O tym, kiedy zostaną ogłoszone, rozmawialiśmy z dyrektorem Piotrem Urbaniakiem.

PUP w Częstochowie Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie

Piotr Urbaniak: Myślę, że pierwsze dni lutego pozwolą na ogłoszenie konkursów, naborów na programy, na doposażenie stanowiska pracy, na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oczywiście cały czas mamy również wsparcie dla osób bezrobotnych w formie poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy, jak również możliwości skorzystania szkoleń w ramach środków Urzędu Pracy.

PUP w Częstochowie, Piotr Urbaniak

Osoby bezrobotne, zarejestrowane w PUP w Częstochowie mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach. Ich oferta jest bardzo szeroka:

Piotr Urbaniak: Zależy to indywidualnie od każdej osoby bezrobotnej, która by chciała w jakimś szkoleniu wziąć udział. To inwencja osoby bezrobotnej, co to za szkolenie miałby być. Oczywiście doradca klienta, doradca zawodowy podpowie czy to jest dobry kierunek potrzebny na rynku pracy, w którym można się doszkolić, dokształcić i znaleźć później zatrudnienie na wolnym rynku pracy. I tutaj nabory raczej są ciągłe, to inwencja osób bezrobotnych i ich przemyślenie dotyczące zmiany swoich kwalifikacji jest decydujące.

Dodaje Piotr Urbaniak, dyrektor częstochowskiego pośredniaka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj