Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PUP w Częstochowie: co dla osób poszukujących pracy oraz posiadających swoją firmę?

Facebook Twitter

Teraz o pomocy pracodawcom i pracownikom w Częstochowie i powiecie. Z nowym rokiem wkraczają zwykle zmiany odnośnie projektów dla osób poszukujących pracy oraz posiadających swoją firmę.

PUP w Częstochowie Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie

PUP w Częstochowie

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakie programy mogą liczyć częstochowianie w 2024 roku:

Piotr Urbaniak: Kontynuujemy oczywiście wszystkie te programy, które były realizowane w roku poprzednim, zarówno skierowane do przedsiębiorców, pracodawców, ale równomiernie i równorzędnie do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie. Od takich najprostszych programów jak staże, prace interwencyjne, środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla tych naszych bezrobotnych, którzy widzieliby się w prowadzeniu własnego biznesu, rozwijaniu się w tym zakresie i w tej kwestii, również wsparcie przedsiębiorców dotyczące doposażenia stanowiska pracy.

PUP w Częstochowie, Piotr Urbaniak

Wylicza Piotr Urbaniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. Na tego typu rozwiązania osoby na rynku pracy mogą liczyć w każdym kolejnym roku kalendarzowym. Ponownie ogłoszony zostanie również program dla właścicieli firm, którzy chcą uzyskać dofinansowanie na rozwój. Warunek? Muszą zatrudnić osobę zarejestrowaną w PUP i poszukującą pracy:

Piotr Urbaniak: Na taki program kierujemy osobę bezrobotną do zatrudnienia na okres minimum 24 miesięcy trwania tej umowy o doposażenie stanowiska pracy. To polega na tym, że przedsiębiorca zakupuje sobie jakąś maszynę do swojej firmy i zatrudnia osobę bezrobotną, a my na tę maszynę dajemy wsparcie w kwocie 30 tys. złotych brutto.

fot. Pixabay

W tym roku będzie można również starać się o dotacje na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Zwyczajowo ta forma wsparcia cieszyła się dużym odzewem ze strony przyszłych, małych przedsiębiorców:

Piotr Urbaniak: Kwota 30 tys. brutto. Myślę, że taki sam początek rozpoczęcie działalności, gdy ktoś ma pomysł na biznes, to może go sobie zrealizować również poprzez to, że otrzyma bezzwrotne środki z urzędu pracy, żeby tę działalność gospodarczą rozpocząć i z powodzeniem ją dalej prowadzić.

Osobom, które planują zmiany w swoim zatrudnieniu, dostępne możliwości przybliżał Piotr Urbaniak – dyrektor PUP w Częstochowie.

PUP w Częstochowie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj