Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiat kłobucki wypadł z listy żółtych stref – nadal jednak odnotowuje się tam nowe zakażenia na koronawirusa

Facebook Twitter

Na ten moment (16.09) jest ich 24. 40 osób pozostaje w kwarantannie, 26 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Niestety z powodu covid-19 zamknięto czasowo szpital w Krzepicach, mówi starosta kłobucki Henryk Kiepura..

Mamy bardzo złą sytuację jeżeli chodzi o służbę zdrowia – nieczynne lub mocno ograniczona praca w ośrodkach zdrowia. Zamykamy szpital w Krzepicach. Pacjenci, którzy nadają się do wypisania ze szpitala zostaną wypisani. Kto musi być dalej hospitalizowany zostanie przeniesiony do szpitala w Kłobucku. Wynika to z tego, że zakażony jest personel szpitala. 

O jakiej liczbie pacjentów mówimy?

Mówimy o liczbie 15 pacjentów, którzy byli w piątek, kiedy zamknęliśmy szpital z pacjentami, z personelem. Natomiast to lekarze ustalą, kto do domu, kto do szpitala, ale mówimy o liczbie kilkunastu pacjentów. 

zamknięty szpital w Krzepicach. A jak sytuacja wygląda w placówkach oświaty w powiecie kłobuckim?

Nie rekomendowaliśmy dyrektorom naszych szkół jako Zarząd Powiatu. Pytanie do sanepidu, żeby dwa tygodnie było pracy zdalnej, ale nie uzyskaliśmy opinii pozytywnej. W szkołach średnich, które prowadzi powiat kłobucki mamy 4 zespoły 1700 uczniów, nauka trwa. Na razie nie ma żadnych sygnałów o jakichś problemach. Nauka się odbywa. Tylko zastosowaliśmy taki dodatkowy środek ostrożności i zleciliśmy, i wyprodukowaliśmy od kwietnia 6000 przyłbic, które rozdawaliśmy do instytucji, do punktów medycznych itd., ale też każdy uczeń szkoły 1 września, kiedy przyszedł, otrzymał taką przyłbicę do indywidualnego użytku. Jest zalecenie dyrektorów, żeby ich używać tam, gdzie się młodzież gromadzi. 

– mówi starosta kłobucki Henryk Kiepura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024