Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Potrafi lepiej wykrywać narkotyki i materiały wybuchowe. Prima, pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej Prima przeszedł kolejne szkolenie

Facebook Twitter

Zorganizowano je w Hubach, gdzie prowadzone były ćwiczenia podnoszące umiejętności w wykrywaniu niebezpiecznych substancji. Prima „pracuje” w miejskich służbach od grudnia 2015 roku. Specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków, współpracuje też z częstochowskimi policjantami, Strażą Graniczną i innymi służbami.

mat. prasowe

Wielokrotnie udowadniała swoje wysokie umiejętności, znajdując różne środki odurzające. Prima systematycznie przechodzi szkolenia podnosząc swoje kwalifikacje. Kilka razy trenowała też na lotnisku w Pyrzowicach oraz na poligonie w Hubach.

W ostatnich dniach Prima wraz ze swoim przewodnikiem doskonaliła swoje umiejętności na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach. Prima trenowała na torze przeszkód pod okiem niezwykle doświadczonego szkoleniowca i trenera Dariusza Makowskiego, a także szukała środków odurzających.

Celem szkolenia jest między innymi podniesienie wartości użytkowej psów oraz wzajemna wymiana doświadczeń między przewodnikami z różnych służb mundurowych oraz rozwój kynologii służbowej w Polsce

– mówi organizator szkolenia Dariusz Makowski z PZMPU.

Chcielibyśmy, aby w przyszłości Polska Kynologia Służbowa była wzorem do naśladowania dla innych, jednak żeby to osiągnąć, potrzeba wielu lat ciężkiej i wspólnej pracy wszystkich służb korzystających z umiejętności psów służbowych.

Zdobywanie i poszerzanie wiedzy w ww. zakresie umożliwi funkcjonariuszom i żołnierzom skuteczną realizację czynności służbowych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj